Architektura /

Architektů hra? Architektu(h)ra! Počtvrté na Ještědu

Od začátku nového roku 2009 mají zájemci z řad vysokoškolských studentů architektury možnost zasílat své přihlášky na workshop, který se již tradičně uskuteční na Ještědu. Počtvrté v řadě se v příjemném prostředí hotelu televizního vysílače Ještěd sejdou studenti, aby si vyzkoušeli na vlastní kůži možnosti ArchiCADu v návaznosti na obecné 3D modeláře, Cinemu 4D, Rhino 3D apod. Lepší představu o workshopu na Ještědu si můžete udělat na základě předchozích ročníků, jejichž vybrané práce si můžete prohlédnout.

Petr Vaněk , 8. 1. 2009

Architektuhra v3.0 | Pavel RakFoto: eArch

Architektuhra v3.0 | Pavel Rak: Iceberg Research Observatory - vítězný projekt (2008)

Pokud i vy patříte mezi případné zájemce o účast na workshopu, zapište si do paměti několik důležitých termínů týkajících se účasti na workshopu Architektu(h)ra v4.0.

Důležité termíny:

 _1._1.2009 | Zahájení registrace _6._3.2009 | Termín ukončení registrace _3._4.2009 | _5._4.2009 | Prodloužený víkend na Ještědu

  Vlastnímu workshopu bude předchází od začátku ledna do začátku března (6.3.2009) registrace zájemců o účast na workshopu. Ti musí současně s přihláškou předložit také téma své úlohy, kterou budou v rámci workshopu zpracovávat. Vybraných 18 účastníků a 4 náhradníci budou následně organizátory nominováno k účasti na workshopu.  

        <figcaption>Architektuhra v1.0 | Oxana Beresneva<span>Foto: eArch </span></figcaption>
      </figure></a>

Architektuhra v2.0 | Lukáš Pejsar: Rozhledna na vrchu Třemšíně - vítězný projekt (2007)

 

Pro koho je workshop určen?

Workshop na Ještědu je určen studentům a mladým absolventům (Vztahuje se na mladé absolventy do 3 let po absolvování studia.) vysokých škol se zaměřením na architekturu a stavitelství, kteří ovládají ArchiCAD. Myšlenkou workshopu je nabídnout mladým architektům možnost vyzkoušet si program ArchiCAD v návaznosti na obecné 3D modeláře, například Cinema 4D. Cinema 4D je program pro obecné 3D modelování, který se řadí do kategorie tzv. NURBS modelářů, kam patří například také 3d max, Rhino 3d, Maya a další. Obecné 3D programy umožňují mnohdy kreativnější práci s volnými tvary. ArchiCAD zase při zachování výhod virtuální budovy umožňuje automatické generování 2D dokumentace ze 3D modelu.  

Architektuhra v1.0 | Oxana BeresnevaFoto: eArch

Architektuhra v1.0 | Oxana Beresneva - vítězný projekt (2006)

  Záměrem workshopu je vyzkoušet si na vlastní kůži spolupráci více programů v návaznosti na ArchiCAD a přesvědčit se o možnostech komunikace zvolených programů a také o schopnostech studentů, kteří tyto nástroje vezmou do svých rukou.   Zadání tématu si účastník workshopu zvolí sám. Prezentování úlohy bude součástí zaslané elektronické přihlášky. Upřesnění struktury přihlášky k odevzdání a prezentace zadání naleznete na www.architektuHra.cz v sekci registrace. Porota složená z lektorů workshopu nominuje na základě zaslaných přihlášek a prezentací 18 účastníků a 4 náhradníky.    

Jaké jsou podmínky účasti?

Základní podmínkou k účasti na workshopu je vlastní studentská licence programu ArchiCAD a jeho znalost. Výhodou je znalost některého ze 3D obecných modelovacích programů.    

Jak získat studentskou licenci programů?

Chcete získat studentskou licenci programů ArchiCAD a Cinema 4D? Podmínky naleznete na www.cegra.cz v sekci Produkty/Software/Studentské verze.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři