Architektura / občanské stavby

Kaple pro Domov Stříbrné terasy

Domov seniorů je první realizací rozsáhlé rekonverze průmyslového areálu firmy Tesla v Jihlavě. Základ areálu tvoří objekty 1. rakousko-uherské tabákové továrny, které pochází z r. 1885.

Ladislav Vlachynský , 3. 4. 2013

Třípodlažní haly byly postaveny jako konstrukční dvojtrakt z masivního obvodového zdiva a kvalitních trámových stropů vprostřed podpíranými litinovými sloupy. Kaple je položena na železobetonové desce umístěné ve třetím patře nad komunikačním jádrem. Je provedena z rámů z lepeného lamelového dřeva o průřezu 120/280 mm. Rámy mají výšku 7,4 m a šířku 2,6m. Podélné ztužení tvoří bednění z prken tloušťky 24 mm. Rámy jsou v interiéru přiznány, mezipolí široké 1,8m je uzavřeno ohýbanou smrkovou biodeskou tl. 18 mm. Kaple je orientována ve směru východ – západ a je příčně průchozí na velkou jižní terasu.

Přirozené světlo je přiváděno světlíkem ve vrcholu a dveřmi na terasu vykládanými přírodními křišťály osazenými v keramickém červeně glazovaném prvku. Umělé osvětlení je tvořeno jedním svítidlem Galileo z masivního skla a okrajem vystěrkované podlahy, která je provedena ze skleněných desek ze tří čtvrtin pískovaných.

Kaple je součástí Domovu Stříbrné terasy

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit www.domesistore.com

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři