Architektura /

Kvůli předraženému justičnímu paláci nemá být nikdo obviněn

Praha - Kvůli prodražené stavbě brněnského justičního paláce nemá být nikdo obviněn. Protikorupční policie totiž dospěla k závěru, že se v kauze nepotvrdilo podezření ze spáchání trestného činu. Případem se má zabývat ministerstvo financí s podezřením na spáchání správního deliktu porušení rozpočtové kázně. ČTK to dnes řekla mluvčí pražského vrchního státního zastupitelství Irena Válová.

Česká tisková kancelář , 16. 11. 2009

Ministerstvo financí podle ní policejní rozhodnutí dosud neobdrželo, přezkoumá jej totiž ještě dozorující státní zástupce. Stavba paláce se prodražila o více než miliardu korun, trestní oznámení podal loni v srpnu prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal.

"Protože zdrojem financování stavby Justičního paláce v Brně byl ze 100 procent státní rozpočet a protože v případu došlo k navýšení původně plánovaných nákladů, odevzdává policejní orgán tímto rozhodnutím věc do kompetence Ministerstva financí ČR a jeho daňových orgánů," uvedla k policejnímu rozhodnutí Válová.

NKÚ loni zjistil, že chyby a nedostatky Krajského soudu v Brně při řízení projektu výstavby Justičního paláce v Brně a nekoncepční a nedůsledná kontrolní činnost ministerstva spravedlnosti způsobily, že předpokládané náklady 786 milionů korun vzrostly na více než dvě miliardy korun. "Nepotvrdily se například spekulace tisku, že nebyly provedeny fakturované práce," řekla dnes ČTK Válová.

har pba

Klíčová slova:

Generální partner
Hlavní partneři