Architektura / občanské stavby

Modulární kanceláře budoucnosti

Modulární prostorový koncept budoucnosti S využitím [BOX: 09] byla nedávno realizována nová centrála společnosti Viereck Architects Ltd. Projekt využívá první trojrozměrný měděný fasádní systém na světě a také maximální možnou velikost skleněných panelů. Tyto konstrukční prvky nabízejí vzhled inovativní architektury a použití open space kanceláří nabízí v městské budově ideální pracovní prostředí.

Anja Flemming-Winter , 2. 5. 2013

Projekt na půdorysné ploše pouhých 400 m² názorně ukazuje možnost stavět na místě, kde by to jinak nebylo možné. Protože je budova vyzdvižena, lze přízemí pod ní využít pro parkování. Díky modulárnímu konceptu prostorných boxů [BOX: 09] lze poskytnout jasnou i přesvědčivou odpověď na požadavky moderní kanceláře a životní nároky, kladoucí pak dále požadavky jak na vysokou architektonickou úroveň, tak na maximální flexibilitu a optimální účinnost. [BOX: 09] je založen na systému standardizovaných prefabrikovaných modulů místností, které je možné velmi rychle smontovat dohromady a vytvořit na potřebném místě požadovanou budovu. [BOX: 09] lze realizovat téměř kdekoli, jen je třeba základy přizpůsobit místním podmínkám.

Na rozdíl od ostatních modulových systémů s jednotlivými modulárními buňkami, které mívají asi 20 metrů čtverečních, jsou tyto moduly připraveny včetně podlahy, stropu a všech rozvodů předem ve výrobní hale a na staveništi se potom propojí otočnými spojkami. V důsledku má tento konstrukční systém nejvyšší úroveň prefabrikace v oboru. Koncept je vyráběn jako samostatný objekt nebo je možné jeho spojení do série. [Box: 09] je díky vysoké úrovni prefabrikace velmi efektivní a snadno realizovatelný.

//-->

//-->

Fasáda představuje speciální optický element - z panelů mosazi s novým typem perforace (trojrozměrně tvarované panely). Tyto panely s velikostí 175 x 65 cm jsou také vyráběny v hale. Téměř dohotovené jednotlivé boxy jsou jako nadměrné náklady dopravovány na staveniště. Zlatá fasáda je speciálním systémem vlepena do nosné konstrukce, což zaručuje ideální výkon s dlouhou životností. Vzhledem k vynikajícímu ručnímu zpracování jsme opravdu přesvědčeni, že modulární krabice na tomto místě nemůže být lépe zabalená.

Pro projekt bylo také důležité použití udržitelných a ekologických stavebních materiálů, zejména v kombinaci s moderní architekturou a designem. Celá konstrukce je vyrobena z masivního dřeva. Kromě velmi nízkých nákladů na údržbu nabízí mosazný exteriér velmi dobrou izolaci a využití inovativních energetických systémů poskytuje také nižší provozní náklady.

 • Ateliér: Viereck Architects Ltd.
 • Země: Rakousko
 • Město: Graz
 • Ulice, číslo: Grabenstr., 233
 • PSČ: A-8045
 • GPS souřadnice: Latitude: 47.0963
  Longitude: 15.4198
 • Realizace: 2009
 • Zastavěná plocha: 400.00m2
 • Použitá měď: Mosaz (Cu-Zn)

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři