Architektura / občanské stavby

MVRDV navrhli květinový Hotel Flowerbed

Projektový developer Kloos2 představuje návrh Hotelu Flowerbed, jehož autorem je společnost MVRDV, a který se nachází v holandském městě Aalsmeer.

EARCH.CZ , 7. 12. 2011

Hotel a konferenční centrum o celkové rozloze 19.500 m2 jsou zcela zaplaveny květinami a stojí hned vedle budoucího tematického parku Bloomin' Holland a obchodního centra. Hotel s 280 pokoji pojme 2.100 m2 květinových záhonů a ubytuje turisty a obchodní cestující.

Hotel Flowerbed bude stát hned vedle hlavního vchodu do parku Bloomin' Holland a aalsmeerského obchodního centra. Budova se skládá z řady složených tvarů uvnitř skleníkového obalu. Uvnitř se nachází dohromady 280 pokojů s květinovými motivy, konferenční centrum (1.600 m2), fitness centrum a lázně (550 m2), květinové záhony (2.100 m2), prostory pro služby (1.100 m2) a 140 parkovacích míst. Uskupení jednotlivých částí pod skleníkovým pláštěm vytváří různorodou prostornou vstupní halu s veřejnou květinovou zahradou.

Vstupní hala je rozdělena do tří zón: zóna pro návštěvníky během dne, privátní zóna pro hotelové hosty a smíšená zóna. Všechny prostory jsou propojeny cestou, která je částečně veřejná. Hotel se zaměřuje jak na obchodní cestující, tak i na turisty a nabízí různé služby, jako je konferenční centrum, obchůdky se suvenýry, lázně a fitness centrum.

Kloos2 předložil návrh řediteli regionální rozvojové korporace Green Park Aalsmeer, panu Gregorovi Heemskerkovi, jenž prohlásil: „ Hotel Flowerbed je ukázkou osobitého rozvoje, který vřele podporujeme. Je v souladu s ambicemi projektu Bloomin' Holland a nabízí velkou inspiraci celému regionálnímu rozvoji. Jsme velmi spokojeni s výsledkem.“

Budova bude mít zařízení, jako jsou sluneční kolektory, větrné mlýny a tepelný podzemní sklad, což umožní vynikající energetické podmínky navzdory skleněnému plášti budovy. V současné době MVRDV realizuje stavbu veřejné knihovny Spijkenisse s podobnou energetickou koncepcí. Při hledání investorů a nájemců pro tento projekt využije Kloos2 především jeho atraktivní design.

MVRDV byla založena v Rotterdamu v Holandsku v roce 1993 a na jeho založení se podíleli Winy Maas, Jacob van Rijs a Nathalie de Vries. MVRDV se věnuje moderním architektonickým a urbanistickým projektům po celém světě. Způsob práce je založen na výzkumu a úzké spolupráci odborníků z mnoha oborů a klientů a udržuje tak všechny zainteresované strany v tvůrčím procesu. Výsledkem jsou ukázkové stavby, územní plány, studie a objekty, které vedou naše města a krajiny do lepší budoucnosti

První projekty, mezi něž patří sídlo holandské veřejnoprávní televize VPRO a bydlení pro seniory WoZoCo v Amsterdamu, se dočkaly mezinárodního uznání.

MVRDV vyvíjí svou činnost koncepčním způsobem, kdy jsou stále se měnící podmínky vizualizovány a diskutovány, někdy doslova pomocí návrhu a konstrukce diagramu. Hnacím motorem práce této společnosti je nadšení a metodický výzkum hustoty za použití techniky tvarování prostoru pomocí komplexního množství dat, která v současné době provázejí většinu stavebních a průmyslových procesů.

Společnost MVRDV poprvé publikovala přehled svých studijních výsledků v knize FARMAX (1998), následovala kniha Metacity / Datatown (1999), Costa Iberica (2000), Regionmaker (2002), 5 Minutes City (2003), KM3 (2005), a nejnovější Spacefighter (2007) a Skycar City (2007). Společnost se zabývá globální ekologickou problematikou v rozsáhlých studiích, jako je jejich projekt Pig City (prasečí farma), stejně jako v drobných pragmatických řešeních pro zdevastované oblasti města New Orleans.

Náplní práce jsou v současné době různé projekty bydlení v Nizozemsku, Španělsku, Číně, Francii, Velké Británii, USA, Indii, Jižní Koreji a v dalších zemích, dále sídlo banky v norském Oslu, veřejná knihovna v holandském městě Spijkenisse, centrální tržnice v Rotterdamu, kulturní náměstí města Nanjing v Číně, rozsáhlé městské plány včetně návrhu na eco-city ve španělském městě Logroño, urbanistické plány pro zdvojnásobení velikosti města Almere v Holandsku a Grand Paris - post-kjótská vize pařížského regionu.

Práce MVRDV je šířena po celém světě a získává mezinárodní ocenění. Šedesát architektů, projektantů a dalších zaměstnanců spolupracuje na multidisciplinárních projektech a uplatňuje nejvyšší technologické a udržitelné standardy.

Spolu s Delftskou technologickou univerzitou provozuje MVRDV instituci Why Factory, což je nezávislý výzkumný ústav podporující architekturu a urbanismus s vizí města budoucnosti.

  • Ateliér: MVRDV
  • Země: Nizozemsko
  • Město: Aalsmeer
  • Zastavěná plocha: 19.50m2

Klíčová slova:

MVRDV hotely

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři