Architektura / rodinné domy

Na okraji olivového pole

Dům nacházející se ve Finca Aguy byl vyvinutý pro maximalizaci nových zážitků z krajiny. Byl prefabrikován v továrně nedaleko Montevidea a byl transportován 200 km do svého konečného cíle v Pueblo Edén na okraji olivového pole.

MAPA Architects , 19. 6. 2017

 Jde o perfektní kombinaci průmyslu a krajiny: protože nové druhy krajiny si zaslouží nové způsoby bydlení. Vytváření vzdálenějších území z prostředí, ve kterém žijeme, je velkou výzvou. Vzdálenost není limit, ale možnost, hodnota a generátor nových polí a podmínek. Dálková krajina nás konfrontuje s vědomím nesmírnosti. 

Prefabrikace nám umožňuje pracovat s industrializovanými materiály, které umožňují vysoce přesné procesy. Tím se amortizuje dopad stavby na zem, čímž se minimalizuje množství odpadu či personálu na stavbě: jde tedy o dokonalou kombinaci přírody a průmyslu. Jednotlivé domy se nehýbají. Jsou vyrobeny z těžkých materiálů, spojeny s maltou, mnohdy musí být použit beton. Na druhou stranu jsou Prefab Houses vyráběny v kontrolovaném prostředí a pečlivě vyrobeny. Narodí se v továrně a odvezou do cíle. Domy se nehýbejí, nicméně ...

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři