Architektura / rodinné domy

Nízkoenergetické "účko"

A je tu opět Salon dřevostaveb. V hlavní roli dnes nízkoenergetická dřevostavba z produkce Ateliéru Prodesi/Domesi, jejímž autorem je Václav Zahradníček. Příjemnou zábavu.

Václav Zahradníček , 3. 5. 2013

Zvolený tvar „U“ zajišťuje jednopodlažnímu rodinnému domu soukromí v atriové části a dotváří uliční část. Jednotlivá křídla objektu mají stejný příčný profil a pultové střechy tak vytváří jednotnou linii. Atrium je částečně zastřešeno přesahy pultové střechy. Dům je velkými prosklenými okny maximálně otevřen na jihozápadní stranu do zahrady, odkud je také povětšinou přístup na atriovou terasu. Materiálem použitým na fasádě jsou modřínové palubky. Lokálně jsou pak použity světlé desky Cembonit. Barevně se na fasádě projevuje též komín krbu, který bude obložen červeným deskovým obkladem.

Na střeše objektu je instalována solární elektrárna, dům je nízkoenergetický, je osazena rekuperační jednotka a tepelné čerpadlo. Dispozičně objekt využívá rozčlenění základní hmoty, kdy v obou bočních křídlech se nacházejí oddělené ložnicové zóny dětí a rodičů, které spojuje střední trakt obytného prostoru, který je otevřen plně do podkroví, přičemž v obou bočních křídlech je podkroví využito pro půdní skladovací prostory.

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com.

Klíčová slova:

dřevostavby Prodesi Domesi

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři