Architektura / interiér

Petrof Gallery. Industriální prostor zasvěcený hudbě a kulturnímu životu

Petrof, to není pouze příjmení. Petrof představuje celosvětově uznávanou značku, jež je neodmyslitelně spjata s hudebními nástroji pianinem a klavírem. Rodina Petrofů vytváří tyto nástroje známé po celém světě již po pět generací. V roce 2016 se firma spolu se společností ADONIS PROJEKT, spol. s r.o. pustila do rekonstrukce původní výrobní haly, která v sobě po své proměně spojuje showroom, kavárnu a hudební sál.

EARCH.CZ , 5. 8. 2020

Rozvoj kultury a podpora vzdělávání

Společnost PETROF se nesoustředí pouze na výrobu a prodej hudebních nástrojů. Jejím cílem je také rozvoj kultury a podpora hudebního vzdělávání. Proto vznikla myšlenka vytvořit unikátní prostor nejen pro prezentaci hudebních nástrojů a podporu kulturního dědictví spojeného se značkou jako takovou, ale i pro prezentaci současného umění. Nové prostory s kapacitou až 500 osob tak vedle klasického showroomu slouží rovněž pro pořádání rozmanitých kulturních akcí.

„PETROF Hall jsme vybudovali nejen za účelem pořádání koncertů, ale i konferencí, společenských či vzdělávacích akcí. Hlavní sál je vybaven špičkovou audiovizuální technikou. Precizně řešená akustika, vynikající světelné podmínky a především jedinečný genius loci prostoru tvoří skvělý základ pro každý program," říká Adam Prousek, Business Development Director.

 

PETROF Hall, ADONIS PROJEKT, spol. s r.o. Zdroj: Technistone

 

Industriální prostor na míru hudbě

Jeden z nejmodernějších a největších pianosalonů v Evropě se nachází přímo vedle výrobní haly Petrof v Hradci Králové, kde si návštěvníci na vystavené kusy mohou zahrát a vyzkoušet si je. Původní konstrukci ponechali autorky ze studia Schwestern v téměř surovém stavu s důrazem na její funkční a technickou noblesu.

Prostor bývalé tovární haly architektky nově rozčlenily. Vstupní prostor PETROF Gallery tvoří velkoryse prosklená síň na celou výšku prostoru, za ní následuje dvoupodlažní jednací, výstavní a kavárenský provoz s vestavěnou zasedací místností v patře. Dále zde pak nalezneme víceúčelový sál sloužící především pro hudební produkci navržený tak, aby umožňoval další variabilní členění.

Světlému, bohatě prosvětlenému prostoru showroomu dominuje zvětšený model křídla v bílé barvě, jenž současně tvoří balkon s výhledem na celou síň. Přízemí s balkonem spojuje subtilní schodiště se skleněným zábradlím, které nechává vyniknout tomuto originálnímu prostorovému prvku. Hladké elegantní křivky obřího křídla kontrastují se zachovaným průmyslovým rázem prostoru v podobě masivních stropních vazníků či přiznaných rozvodů při stropu bývalé tovární haly.

Bílé hladké plochy kontrastují s matným černým obkladem se zlatým logem Petrof. Povrch podlahy tvořený litou betonovou stěrkou doplňují povrchy z odolného tvrzeného kamene TechniStone® v mramorovém dekoru Noble Carrara, které se uplatňují na barovém a recepčním pultu.

 

PETROF Hall, ADONIS PROJEKT, spol. s r.o. Zdroj: Technistone

 

 

PetrofFoto: eArch

Recepční pult PETROF Hall tvoří deska z odolného tvrzeného kamene TechniStone®, ADONIS PROJEKT, spol. s r.o. Zdroj: Technistone

 

Kvalitní akustika jako základ

Alfou a omegou kvality prostor, jež mají prioritně sloužit k hudební produkci, je perfektně vyřešená akustika. „Je důležité, v jakých prostorech nástroj přehráváte, proto jsme si nechali poradit od mistrů oboru. Unikátní řešení akustiky prostoru celé PETROF Gallery zaručuje, že uslyšíte i tu nejmenší nuanci zvuku našich pian,“ vysvětluje Prousek. Akustické podhledy a obklady zajišťují nejen optimální zvukové podmínky pro hudební produkci, ale současně tvoří zajímavé estetické prvky. V části při pódiu s různými klavíry nalezneme originálně tvarovaný obklad tvořený mozaikou hladkých bílých desek a reliéfních prvků v krémovém odstínu kopírujících linie klavírního křídla. Snížený kazetový podhled spolu s křišťálovým lustrem spojuje moderní přístup s tradičním prostředím koncertních sálů.

 

PETROF Hall, ADONIS PROJEKT, spol. s r.o. Zdroj: Technistone

 

Místo otevřené lidem

Druhá část PETROF Gallery s názvem PETROF Café je oblíbeným místem zaměstnanců i návštěvníků, kteří si zde mohou vychutnat skvělou kávu či hudební kavárnu využít k večernímu posezení s přáteli u dobrého vína za doprovodu příjemné klavírní hudby. Kavárnu zdobí obrazy umělců, kteří zde pořádají pravidelné výstavy. Pro všechny milovníky hudby se zde konají pravidelné koncerty různých interpretů a hudebních žánrů. Kavárna je proto vyhledávaným místem nejen pro mladou generaci, ale také pro umělce a novináře. Výjimečnou atmosféru kavárny dotváří samohrající klavír.

Projekt PETROF Gallery získal titul Stavba roku Královéhradeckého kraje 2018, kde navíc obdržel Zvláštní cenu časopisu Stavebnictví. V loňském roce se v čínském Si-anu otevřela druhá PETROF Gallery, která následuje filozofii svého hradeckého dvojčete.

 

Petrof

 

Tento článek vznikl za podpory společnosti Technistone.

Společnost Technistone patří k celosvětově uznávaným a úspěšným výrobcům tvrzeného kamene. Svoji pozici získal především díky mnohaletým zkušenostem v oboru. Základem materiálu TechniStone® jsou ve více než 90 % přírodní suroviny v podobě nejrůznějších písků, jemných až hrubých frakcí křemene či žuly. Vývoj nových barev reflektuje aktuální designové trendy, zákaznické preference lokálních odbytišť, ale z velké části je inspirován pestrou a živelnou tváří přírody. Její krása zachycena do vysoce odolných velkoformátových desek přináší harmonii i pocit luxusu. TechniStone® je materiál vyrobený lidmi pro lidi, pro své vlastnosti je vyhledáván profesionály z celého světa a nabízí široké použití v soukromých i komerčních projektech. Nejčastěji se tvrzený kámen TechniStone® využívá pro výrobu kuchyňských pracovních desek, koupelnových desek a obkladů. Dále je výborným materiálem pro dlažbu, schodiště, stoly, bary, recepce a designové dekorativní prvky interiéru.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 5. 8. 2020
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři