Architektura / občanské stavby

Vzdělávací centrum Hydropolis ve Wroclawi

Hydropolis je nejmodernější expozicí a muzeem, představujícím různé pohledy na vodu a různé její aspekty. Poskytuje vzdělání na moderní výstavní ploše.

Pracownia Projektowa ART FM , 14. 4. 2016

Památkově chráněná budova z 19. století, v majetku Obecních vodovodů a kanalizací Wrocław, byla rekonstruována z původní podzemní zásobárny pitné vody do podoby výstavního prostoru.

Vstupní prostor, navržený jako nová budova, přistavěná k existujícímu rezervoáru, tvoří novou fasádu, ladící s nedalekou vodárenskou věží - klenotem místní architektury a technologickým zázrakem konce 19. století. Pro vstupní prostor byly zvoleny přírodní materiály - beton, sklo a měď - doplňující materiály původního rezervoáru a historické vodárenské věže. Fasády stavby jsou většinou pokryté pouze hladkým a děrovaným klasickým měděným plechem; na vnitřní stěny byla použita předoxidovaná měď. Fasáda vstupního prostoru nabízí návštěvnickou atrakci - 46,5 m dlouhou vodní tiskárnu. Tekoucí, padající voda je umně řízena tak, že vytváří různé tvary, vzory a nápisy.

Projektové týmy

Celý výstavní prostor navrhlo Architecture Studio ART FM v Krakově.

Fasády, měděné obklady a vodní tiskárnu navrhli architekti: Maksymilian Majoch, Magdalena Piweková, Łukasz Markiewicz a Karol Ornatowski z Architecture Studio ART FM.

Interiéry navrhli architekti: Maksymilian Majoch, Magdalena Piweková a Łukasz Markiewicz z Architecture Studio ART FM.

Vstupní budova byla navržena ve spolupráci s architektkou Ewou Kineckou ze Studia Eka z Wrocławi.

  • Ateliér: Pracownia Projektowa ART FM
  • Země: Polsko
  • Město: Wroclaw
  • Ulice, číslo: ul. Na Grobli 14/16
  • PSČ: 50-421
  • Realizace: 2015
  • Materiál: měď

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři