design /

Designové lampy z milánského veletrhu osvětlení nechybí v portfoliu Light Works

Na milánském veletrhu osvětlení Euroluce, který je součástí slavného Salone del Mobile, představili novinky v sortimentu výrobci Marset, Fritz Hansen a Tonone. Nové materiály, barvy i celé kolekce nyní najdete také v portfoliu společnosti Light Works.

LIGHT WORKS s.r.o. , 11. 6. 2019

Marset

Sofistikovaná svítidla Ginger se nově představila v provedení z leštěné mosazi. Vyvážené proporce lamp se subtilním kruhovým stínidlem a výrazným středem v tomto materiálu dokonale vynikají. Vzhledem k nepřímému světlu, které lampy emitují, neoslňují a jejich měkké světlo výrazně dekoruje celý interiér. Nabízí se hned ve třech barevných variantách – zlaté, černé a bílé v mnoha typech svítidel, od stolních až po závěsná.  

Oblý tvar stolních lamp z kolekce Bolita působí naprosto organicky a stejně přirozené je i využití svítidla. Důmyslný LED systém, který se ukrývá v podložce, umožňuje lampu rozsvítit, či naopak stmívat pouhým posouváním difuzéru po podkladu. 

Foto: eArch

Originální stolní lampu nabízí také kolekce Dipping Light. Výrazné svítidlo, které je možné nabíjet, je výsledkem ruční výroby. Při ní jsou skleněné koule opakovaně máčeny v barvě. Různě silné vrstvy glazury fungují jako stínidlo a zároveň je jimi dosaženo atypického barevného efektu. Kolekce evokující retro se nabízí v několika výrazných barevných variantách a vedle stolní lampy také jako závěsné a nástěnné svítidlo hned v několika provedeních.

Foto: eArch

Textilní stínidlo stojací lampy LaFlaca funguje jako jemný paraván přirozeně dělící prostor. Oblý světelný zdroj, který se ukrývá uvnitř látky napnuté na kovovém rámu, se objevuje při rozsvícení a zjemňuje původně přísně geometrický tvar svítidla dalším rozměrem. Lampy LaFlaca, které jsou vhodné pro interiéry i exteriéry, je možné zakoupit ve třech rozměrech a dvou barevných provedeních.

Kolekce Vetra z dílny španělského designéra Joana Gaspara s jemně tvarovanými oblými svítidly se na veletrhu objevila v nepřehlédnutelné temně oranžové. Hladká skleněná skořápka stínidla směřuje většinu záření přímo dolů, zbytkem záření je prosvětleno celé svítidlo. V kolekci najdeme jak stolní, tak stojací lampy i závěsná svítidla.

Foto: eArch

FRITZ HANSEN

Stolní lampy Planner jsou důkazem toho, že i malé doplňky mohou vyvolávat velký efekt. Svítidlo, které na své uvedení na trh čekalo už od 50. let, kdy jej navrhl americký designér Paul McCobb, v sobě nezapře inspiraci skandinávským designem. Skleněný difuzér spočívá na pevně rozkročených kovových nožkách a jemně a efektivně rozptyluje záření světelného zdroje. Kovové podnoží se nabízí v mosazné a černé barvě. 

Foto: eArch

TONONE

Výrobce Tonone v tomto roce přichází s celou novou kolekcí, jež představil na veletrhu. Série svítidel Beads v industriálním stylu sází na jednoduchost a přesnost geometrických tvarů a jednoznačnost černého provedení. Po celé ploše rovnoměrně svítící kruh sloužící jako zdroj světla je možné variabilně natáčet a přizpůsobit tak nasvícení konkrétnímu interiéru.

Foto: eArch

Klíčová slova:

LIGHT WORKS s.r.o. svítidla design

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři