design / Interiérový design

Design na vlastní kůži. Pražská výstava Edge of the Comfort vám umožní otestovat židle a křesla známých i mladých designérů

Galerie THE DESIGN zve na vernisáž výstavy On Chair – Balancing on the Edge of Comfort 21.6. od 18h Foto: archiv zúčastněných autorů

Praktické nebo krásné? Názory na to, jaké by mělo posezení být, se různí. Kurátorka Eva Slunečková a umělkyně Romana Drdová téma prozkoumaly hlouběji a pro THE DESIGN připravily výstavu On Chair – Balancing on the Edge of the Comfort.

THE DESIGN , 21. 6. 2023

Zveme vás na vernisáž výstavy On Chair – Balancing on the Edge of the Comfort 21.6. v 18h na adrese THE DESIGN, Havelská 14, Praha 1. 

Ve spolupráci s předními současnými designéry i začínajícími talenty představujeme soubor židlí a křesel a zveme vás k otestování na vlastní kůži. Tato výstava je totiž speciální – zážitková. Usaďte se v newyorském EE Chair Evy Eisler, drátěném modelu ikonického křesla Icon 02 od Jana Plecháče nebo na židli Davida Čápa z papier-mâché a posuďte sami. Převáží forma funkci nebo naopak?

On Chair – Balancing on the Edge of the Comfort je jedinečnou příležitostí vyzkoušet design na vlastní kůži a nechat ho na sebe působit spolu s výtvarnými díly. Umění a design se vzájemně doplňují, a proto v neotřelých prostorách bývalé lékárny najdete také sochy od Michala Janigy, neonová svítidla Marka Šilpocha nebo textilní obrazy Lucie Králík Rosické. Zapomeňte na okolní ruch centra Prahy a nechte se pozvat do světa, v němž převládá umělecká fantazie a experimenty s materiály. Hlavní část expozice najdete v podzemní galerii, díla ale prosakují také obchodem a kavárnou v přízemí. Nechte se vést intuicí a zabalancujte si spolu s námi na hraně komfortu.

  • autor: THE DESIGN *
  • publikováno: * 21. 6. 2023
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

vernisáž výstava židle křeslo

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři