design / produkty

Svěží jarní vánek na trhu svítidel

Zumtobel nabízí pro jaro 2022 nová designová svítidla Foto: ZG Lightning

Společnost Zumtobel přichází v jarní sezoně na český trh se dvěma aktuálními novinkami – s inovativními svítidly SCENO a LANOS. Obě mimořádně atraktivní svítidla od Zumtobelu reagují na nejnovější trendy v oblasti osvětlení a uživatelům přinášejí významnou úsporu energií.

ZG Lighting , 26. 5. 2022 / Advertorial

Společnost Zumtobel potvrzuje novými svítidly SCENO a LANOS svou pověst neúnavného inovátora na poli osvětlovací techniky. Nová svítidla SCENO zaujmou především provozovatele kamenných obchodů, jimž dokážou zajistit působivou a flexibilní prezentaci nabízených produktů. Naopak k všestrannému využití jsou určena designová kruhová svítidla LANOS vytvářející efektní světelnou auru v rozmanitých obměnách.

SCENO – působivá a flexibilní prezentace produktů

Flexibilní, kompaktní a všestranně využitelná svítidla SCENO od Zumtobelu dávají projektantům při navrhování designu prodejen volnou ruku. Jejich design je nadčasový a současně zdrženlivý, aby v zářivém světle vyniklo zboží a produkty usilující o pozornost zákazníků. Zákazníci při častých změnách vnitřního uspořádání prodejny ocení také flexibilitu svítidel SCENO s individuálně otočnými částmi. SCENO se díky tomu přizpůsobí jakýmkoli změnám designu prodejny a zajistí rovnoměrné osvětlení povrchů, ať se přesouvají regály, mění se šířka uliček nebo se vytvářejí speciální prodejní plochy.

Zumtobel dodává svítidla SCENO ve čtyřech designových variantách a třech barvách – černé, bílé a stříbrné. V závislosti na požadovaných světelných efektech si mohou klienti vybrat asymetrický, symetrický nebo oválný optický systém se speciálně vyvinutou technologií čoček, která zajišťuje rovnoměrné rozložení světla. Jeho zdrojem jsou výkonné a současně mimořádně hospodárné diody LED nabízené se čtyřmi různými barvami světla (2700, 3000, 3500 a 4000 K). Speciálně pro pulty s lahůdkami je určený modul MEAT, který autenticky zvýrazňuje červené odstíny potravin, nezkresluje barvy a umocňuje dojem výjimečné čerstvosti.  V závislosti na verzi svítidla je světelný výkon 3500, 7000, 8000 nebo 14 000 lumenů. Celkovou účinnost osvětlení navíc zvyšuje cílené směrování světla. Díky tomu lze v prodejně rozmístit svítidla ve větších vzdálenostech od sebe, a snížit tak jejich počet. Vyspělý systém osvětlení je možné doplnit dalšími nejmodernějšími technologiemi pro digitální aplikace od senzorů pohybu až po iBeacon.

Foto: Zumtobel nabízí flexibilní, kompatibilní a elegantní nová svítidla pro jaro 2022

Kruhové svítidlo LANOS – efektní světelná aura v rozmanitých obměnách

Hospodárné a výkonné osvětlení založené na nejmodernějších technologiích a inovacích společnosti Zumtobel poskytují také designová kruhová svítidla LANOS, za jejichž tvarovým řešením stojí STUDIO AMBROZUS. Jeho designéři vsadili na čisté linie, zdrženlivou eleganci a celkové pojetí, které otvírá brány pro širokou škálu možného použití. Zumtobel všestrannost svítidla LANOS ještě umocňuje nabídkou velkého počtu barevných a rozměrových variant pro nejrůznější druhy montáže.

Zumtobel u LANOSU sází na technologii Spectrum. Ta harmonizuje světelné spektrum, snižuje intenzitu modrých vlnových délek a dokáže napodobit přirozené světlo, což vede ke zlepšení zrakového komfortu a výraznému snížení únavy očí.

Architektonicky působivé kruhové svítidlo LANOS zaujme velkoplošným funkčním světlem a světelným prstencem pro vytváření emotivních scenérií. Vnější okraj je s kruhovou vnitřní částí LED panelu vizuálně propojený, technicky je ale lze ovládat a stmívat odděleně. Vnější světelný prstenec vizuálně rozjasňuje stropy a stěny. Svítidlo tak působí, jako by se vznášelo. Díky patentovanému „halovému“ efektu naleznou svítidla LANOS skvělé uplatnění v nejrůznějších konceptech osvětlení, například v nemocnicích a domovech důchodců, hotelech a penzionech nebo na chodbách a schodištích kancelářských budov, škol a univerzit. Speciální optický systém navíc umožňuje přizpůsobovat osvětlení měnícím se požadavkům. Kromě mimořádné provozní hospodárnosti patří mezi výhody svítidla LANOS také časově nenáročná instalace.

Obě novinky jsou již nyní k dispozici v konfigurátoru na www.zumtobel.cz.

  • autor: ZG Lighting *
  • publikováno: * 26. 5. 2022
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři