Novinky a názory / zprávy

Největší akce o pasivních domech začíná už v pátek v Brně

Konference Pasivní domy 2014 proběhne v pátek 31. října a v sobotu 1. listopadu. Pořadatelé zvou do Kongresového centra kromě mezinárodních odborníků také běžné zájemce o bydlení. Pro ně je zdarma připraven doprovodný program, v rámci něhož se mohou informovat o moderních možnostech energeticky úsporného bydlení a poradit se, jak na to.

EARCH.CZ , 30. 10. 2014

"Pasivní dům je skvělou a promyšlenou volbou při rozhodování o novém bydlení," uvedl Jan Bárta, ředitel neziskové organizace Centrum pasivního domu, který konferenci i doprovodný program pořádá. "Investice do něj se vyplatí a navíc je jeho majitel do budoucna mnohem míň ovlivněn výkyvy cen energií," dodal Bárta. Mezi další výhody pasivních domů patří důraz na kvalitní provedení a zdravé vnitřní prostředí domu, které zajišťuje systém automatického větrání.

Mezinárodní konference Pasivní domy nabídne bohatý program pro odborníky, ale i návštěvníky z řad potenciálních investorů. Program zahrnuje přednášky českých i zahraničních specialistů, praktické semináře i doprovodný program pro běžné zájemce o bydlení. Ti se mohou zdarma poradit o volbě izolace, rekonstrukci nebo třeba stavbě nového domu. Běžným návštěvníkům se budou věnovat bezmála tři desítky vystavovatelů, kteří pokrývají všechny oblasti, které jsou ke stavbě kvalitního energeticky úsporného domu potřeba.

Tím ale týden pasivních domů nekončí. O víkendu 7.-9. listopadu na konferenci navazují Dny pasivních domů, v rámci nich se otevře bezmála 80 obydlených pasivních staveb po celé České republice. Zájemci najdou veškeré informace na www.pasivnidomy.cz/dpd.

10. ročník mezinárodní konference Pasivní domy 201431. října – 1. listopadu 2014Kongresové centrum, Brnohttp://konference.pasivnidomy.cz

Konferenci pořádá Centrum pasivního domu a Inštitút pre energeticky pasívne domy. Záštitu nad konferencí převzal předseda vlády, Bohuslav Sobotka, ČKAIT, ministerstvo životního prostředí, ministerstvo průmyslu a obchodu, ministerstvo pro místní rozvoj, Jihomoravský kraj a město Brno. Hlavním mediálním partnerem je portál TZB-info.cz. Partnery konference jsou společnosti Isocell, Dafe-plast a Advantage Austria.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 30. 10. 2014
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

konference

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři