Novinky a názory / historie a teorie

Nová kniha z dílny FA ČVUT představuje typologii bytových staveb, přehledně a v originálním systému

Ústav nauky o budovách FA ČVUT a autoři publikace si Vás dovolují pozvat na křest knihy Hromadné bydlení, který se bude konat 6. 1. 2016 na Fakultě architektury ČVUT.

EARCH.CZ , 30. 12. 2015

Kdy: 6. ledna 2016 v 18hKde: Atrium „u Jelena“, Fakulta architektury ČVUT, Thákurova 9, Praha 6 - Dejvice

Bytové stavby jsou pro architekty a projektanty nejčastější úlohou a základními stavebními kameny našich měst. Zároveň reprezentují nejosobnější zkušenost s architekturou - tvoří domovy svých obyvatel. Autoři publikace Hromadné bydlení - Systematika prostorových typů, architekti a pedagogové FA ČVUT, Michal Kohout, David Tichý a Filip Tittl uspořádali bytové stavby do přehledného a uceleného systému. Ukazují nejen prostorové typy domů a bytů, ale popisují i jejich společenské aspekty a urbanistický význam.Teoretická systematika je demonstrována na 55 příkladech staveb hromadného bydlení postavených za poslední století.

Přehledná forma, množství plánů a schémat činí knihu přístupnou nejen studentům, ale i veřejnosti se zájmem o problematiku bydlení, architektury a plánování vystavěného prostředí. Publikace má ambici stát se pomůckou všech, kteří se problematikou hromadného bydlení profesionálně zabývají: architektů, stavebníků, ale i veřejné správy, právníků, ekonomů, správcovských organizací a dalších. Kniha vychází v dvojjazyčné česko anglické verzi.

O autorech

Michal Kohout (UNIT architekti) má za sebou řadu oceněných projektů v oblasti bydlení, polyfunkčních a veřejných staveb. Od roku 2012 je vedoucím Ústavu nauky o budovách a garantem programu bydlení na Fakultě architektury ČVUT v Praze, kde vede ateliér (s D. Tichým), a výuku cyklu soubory staveb na Ústavu urbanismu. Je spoluzakladatelem nakladatelství Zlatý řez a výzkumné organizace Centrum kvality bydlení.

David Tichý (UNIT architekti) vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze, kde absolvoval doktorský program se zaměřením na mezigenerační koncepty bydlení. Na FA ČVUT působí jako pedagog. Je členem Poradního sboru Výboru pro bydlení při UNECE (United Nations Economic Commission for Europe) a spolupodílí se na přípravě řady státních politik a programů zaměřených především na různé formy bydlení.

Filip Tittl (UNIT architekti) absolvoval na Fakultě architektury ČVUT v Praze, jeho závěrečná práce byla oceněna jako nejlepší diplomní projekt v ČR v roce 2010 a nominována na cenu Archiprix. Ve své praxi se orientuje na urbanismus a územní plánování, zabývá se stavební legislativou a spolupracuje s Institutem plánování a rozvoje hlavního města Prahy. Působí jako koordinátor výzkumného projektu Sídliště jak dál, zaměřeného na revitalizaci panelových sídlišť.

Hromadné bydlení - Systematika prostorových typů

Autoři: Michal Kohout, David Tichý, Filip TittlVydavatel: České vysoké učení technické v Praze, Fakulta architektury, Ústav nauky o budováchDatum vydání: 2015

Autorská spolupráce: Šárka DoležalováGrafický design: Šárka Doležalová, Kateřina Koňata DolejšováPřeklad: Lucie MertlíkováPočet stran: 208ISBN: 978-80-01-05848-0

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 30. 12. 2015
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři