Novinky a názory / zprávy

Střešní terasa funkcionalistické dominanty Žižkova se po 40 letech otevřela veřejnosti

Pražské střechy se v posledních letech těší stále rostoucí oblibě a tak se další z nich, tentokráte na žižkovském domě Radost, otevírá veřejnosti. Poprvé po více než čtyřiceti letech se střešní terasa zpřístupnila poslední červencový den, pohled na město z padesátimetrové výšky si však budou moci zájemci užívat každý další týden, vždy od středy do pátku. Otevření střechy je jedním z prvních kroků celkové revitalizace této funkcionalistické budovy, kterou její noví majitelé plánují.

Dům Radost , 7. 8. 2019

Dominanta Žižkova se začíná po dlouhých letech otevírat veřejnosti. Noví majitelé domu Radost, dříve známého jako Dům odborových svazů, zahájí ve středu 31. července v 16 hodin provoz vyhlídkové terasy umístěné na střeše 52metrové funkcionalistické památky.  

Místo s unikátní vyhlídkou nabízí vstup zdarma, otevřené bude každý týden od středy do pátku a zájemci se mohou těšit také na pravidelné kulturní vyžití. „Na středeční Opening party nám zahrají Chancers AKA nebo DJ's Buqi a Maykl, zveme všechny, kteří budou mít chuť zpříjemnit si večer v netradičním stylu,“ říká iniciátor oživení střešní terasy a spolumajitel domu Radost Martin Louda.  

Foto: eArch

Z nově otevřené střechy se návštěvníkům naskytne jedinečná možnost shlédnout panorama Prahy tak, jak jej ještě neviděli. „Z jedné strany se vám nabízí krásný atypický pohled na dolní část Žižkova a Vítkov. Z druhé se zas můžete kochat výhledem na téměř celou Prahu. Jako na dlani máte i Pražský hrad,“ doplňuje Louda. Více než 40 let byl prostor s vyhlídkou uzavřený, přestože záměr architektů ze 30. let byl opačný – střechu navrhli jako pobytovou.  

A kdo nestihne slavnostní otevření ve středu, nepřijde zkrátka ani v budoucnu. Noví majitelé domu a pražský kavárník Ondřej Kobza už připravují program na zbytek léta. „Prostor střešní terasy je v rámci Žižkova a vlastně i celé Prahy jedinečný. Chceme, aby co nejvíce sloužil lidem a podnítil k pozorování svého města ze střechy,“ upřesňuje Kobza. 

Noví majitelé domu u pouhého zpřístupnění střechy neskončí. Ve spodní části domu Radost vzniknou ateliéry pro umělce, moderně vybavené kino nebo coworkingová kavárna.

Foto: eArch

  • autor: Dům Radost *
  • publikováno: * 7. 8. 2019
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

Žižkov střešní terasa

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři