Technologie / IT

Od března tohoto roku mají příznivci virtuálního světa k dispozici novou verzi Twinmotion 2020

S příchodem jara uvedl Epic Games na trh novinku Twinmotion 2020. Do konce srpna si ho zájemci mohou koupit za speciální cenu.

Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR , 1. 6. 2020

Vizualizace a virtuální realita

Twinmotion představuje nejjednodušší, nejrychlejší a nejinovativnější Windows/MacOS aplikaci pro procházení 3D prostorem a vytváření virtuální reality v reálném čase. Tato aplikace byla vyvinuta pro profesionály v oblasti architektury, stavebnictví, urbanismu a krajinářství, bez ohledu na velikost a složitost jejich projektů i počítačových dovedností i použitého CAD/BIM modeláře. Program se může pochlubit vysoce intuitivním rozhraním, což usnadňuje učení a vlastní práci.

Twinmotion disponuje vestavěným výpočtovým modulem Unreal Engine. Ten byl původně vyvinut pro zlepšení zážitku uživatelů počítačových her. Dnes dává tvůrcům napříč průmyslovými odvětvími svobodu a kontrolu nad poskytováním špičkového obsahu, interaktivních zážitků a pohlcujících virtuálních světů. Projděte se, projeďte se nebo prolétněte svými projekty v reálném čase. Twinmotion během několika vteřin exportujte jakýkoli typ vysoce kvalitní prezentace, takže zcela odpadá zdlouhavé čekání jako v jiných vizualizačních programech.

Virtuální realita a média

Aplikaci lze efektivně propojit s 3D brýlemi HTC Vive, Oculus Rift a Gear VR a tím umožňuje „vejít“ do prostředí projektu už v jeho úvodních fázích a poznat jej podrobně skutečně zevnitř. Twinmotion je jediný aktuálně dostupný program, jenž dokáže vyprodukovat v reálném čase nejenom stereoskopické obrázky, panoramata a videa vysokého rozlišení, ale i videa 360°.

BIMmotion a BIM synchronizace

BIMmotion je samospustitelný (mono nebo stereoskopický) dokument, který lze zdarma sdílet se všemi účastníky projektu. Ti mohou projektem volně procházet nebo pro ně lze vytvořit jednoznačně definovanou cestu. Twinmotion nabízí přímé propojení s programy ARCHICAD®, Autodesk Revit®, Rhinoceros® a SketchUp Pro®. Veškerá geometrie 3D modelu, všechny BIM informace včetně jejich hierarchické struktury se přenáší do Twinmotion jedním kliknutím myši. Tato vlastnost představuje světový primát ve své kategorii.

Výhodu Twinmotionu oředstavuje jeho kompatibilita s každým CAD/BIM programem. 3D modely načítá prostřednictvím formátů FBX, SKP, C4D a OBJ. Rovněž lze spojit několik Twinmotion projektů do jednoho nebo projekt obohatit načtením obrázků ve formátech DDS, PNG, PSD, JPG, TGA.

Geolokalizace a tvorba reálného prostředí

Díky tomu, že BIM projekt v sobě nese informace o zeměpisných souřadnicích, nadmořské výšce a orientaci, dokáže jej Twinmotion umístit do kontextu konkrétního prostředí OpenStreetMap. Pomocí posuvníků lze snadno nastavit prostředí scény jako reliéf pozemku, vegetace, čas, roční období nebo počasí včetně jeho vlivu na krajinu i vegetaci. Velkou výhodou je, že veškerá nastavení se projevují v reálném čase.

Pohyb a animace

Jakmile jsou do scény vloženy postavy, vozidla či jiné objekty, stačí jim nastavit dráhy, směr a rychlost, a už se pohybují. Program Twinmotion představuje velice efektivní nástroj pro prezentaci a komunikaci projektu ve všech jeho souvislostech i dopadech na životní prostředí, a to ve všech jeho vývojových etapách bez ohledu na složitost a rozsáhlost daného projektu.

Twinmotion 2020 pro uživatele ARCHICADu 23 se SupportPackem

Až do konce roku 2021 platí pro vlastníky licence ARCHICADu 23 se Support Packem možnost získat program Twinmotion zdarma. Tuto nabídku mohou využít nejen stávající uživatelé, ale i ti, kteří si ARCHICAD teprve pořídí, a to do 31.12. 2021. Bližší podrobnosti k získání programu Twinmotion naleznete na stránkách Centra pro podporu počítačové grafiky.

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři