Technologie / IT

Prohlížečka projektů BIMx nově plně funkční i na desktopech

Prohlížení projektů BIMx bude nově plně funkční i na stolních počítačích a noteboocích Foto: BIMx

Doba, kdy se uživatelé stolních počítačů nebo notebooků museli spokojit s funkčně omezenou verzí prohlížeče BIMx, je definitivně pryč. BIMx je totiž nyní v plně funkční verzi Desktop Viewer k dispozici také pro stolní počítače nebo notebooky.

Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR , 20. 12. 2021 / Advertorial

Omezení prohlížeče BIMx „jen“ na prohlížečku 3D modelu vyexportovaného z Archicadu představovalo oproti aplikaci na mobilu nebo tabletu zásadní omezení, které uživatelům stolních počítačů znemožňovalo přístup k projektové dokumentaci, která na 3D model bývá běžně napojena.

Díky desktopové verzi aplikace BIMx si mohou architekti, projektanti a jejich klienti užít interaktivní procházení 3D/BIM projektu i na svém stolním počítači včetně přístupu k 2D výkresům i dalším dokumentům.

BIM modely vytvořené pomocí Archicadu lze sdílet s kýmkoli, kdo má mobilní nebo desktopovou verzi aplikace BIMx. Prohlížeč BIMx Desktop je nativní aplikace pro Mac / Win, která umožňuje navigaci ve virtuálním architektonickém projektu (uloženém ve formátu souboru BIMx) na stolních počítačích a noteboocích.

BIMx – výjimečná aplikace pro prezentaci a koordinaci BIM projektů na mobilních zařízeních i počítačích– využívá technologii hyper-model, která unikátním způsobem propojuje prohlížení 2D dokumentů s procházením 3D modelem. BIMx pomáhá přemostit propast mezi projekčním ateliérem, stavbou i investorem. BIMx zvládne práci s komplexními projekty, jak z pohledu velikosti modelu, tak z rozsahu 2D dokumentace.

Klíčová slova:

Cegra software BIMx BIM

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři