Události /

Architekti na jedné lodi 2016

Česká komora architektů chystá již 6. ročník neformální akce pro všechny milovníky architektury: Architekty na jedné lodi. Letošní „Architekti“ proběhnou v duchu soutěžní přehlídky Česká cena za architekturu. Těšit se můžete na ozvěny nominačního večera a projekci 63 děl, která do užšího výběru nominovala prestižní mezinárodní porota.

EARCH.CZ , 21. 6. 2016

Kdy: 29. června 2016 od 16:00 Kde: (A)VOID Floating Gallery (nedaleko Výtoně u Železničního mostu)

Těšit se můžete na ozvěny nominačního večera a projekci 63 děl, která do užšího výběru nominovala prestižní mezinárodní porota.

Program startuje již v 16 hodin diskusí Krásná města aneb Architektura věc veřejná. Mezi diskutujícími budou jak architekti, členi Akademie České ceny za architekturu, tak zástupci měst a obcí, které jsou zastoupeny v nominacích (např. Litomyšl či Líbeznice).

V nominacích poroty jsou pokryty téměř všechny regiony České republiky. Kromě tradiční Mekky kvalitní architektury, jakou je východočeská Litomyšl (ta je ve výběru zastoupena hned čtyřmi realizacemi), se porota zaměřila také na dosud méně „ostřílené“ lokality. Příklad středočeských Líbeznic (obce s pouhými 2500 obyvateli!) dokazuje, že i menší města a obce se mohou pyšnit kvalitní architekturou. Diskuse se zaměří na aspekty, které ke kvalitní městské architektuře přispívají (např. působnost městských architektů, architektonické soutěže či působnost řady iniciativ či spolků).

Od 19 hodin bude již tradičně volná zábava až do brzkých ranních hodin! Nebude chybět vystoupení DJs a projekce momentů z nominačního večera. Součástí akce je také výstava 16. ročníku Přehlídky diplomových prací v podpalubí.

Důležité info pro posádku: Loď nikam neodplouvá, připojit se k nám můžete kdykoliv! (A)VOID Floating Gallery kotví nedaleko Železničního mostu na Výtoni.

Program:

16 – 18 h: debata Krásná města aneb Architektura věc veřejná (moderuje Ivan Plicka, předseda ČKA) 18 – 19 h: Výstava Přehlídky diplomových prací  19 – 20 h: Projekce z nominačního večera  20 – 22 h: Vystoupení DJs

Přesný program debaty a seznam diskutujících upřesníme v nejbližších dnech. Na diskusi je možné se registrovat na e-mailu cena@cka.cc.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 21. 6. 2016
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři