Události / architektonické soutěže

Navrhněte dveře pro rok 2042

Za 25 let už nemusí svět vypadat tak, jak ho známe dnes. Budeme se setkávat se stále větší mírou technologií v našem životě. A co teprve ty "obyčejné" věci? Zkuste se potopit do budoucnosti a navrhňete dveře, kterými bude procházet spolu s vašimi potomky.

EARCH.CZ , 17. 2. 2017

Studujete vysokou školu? Baví vás bytový design a architektura? Pak právě pro vás je určena soutěž „Dveře roku 2042“, kterou 15. února 2017 spouští společnost SAPELI, největší český výrobce dveří a zárubní. Jaký je soutěžní úkol? Navrhnout, jak budou vypadat dveře v roce 2042, a svůj návrh spolu s požadovanými údaji zaslat do 15. června 2017 na soutez@sapeli.cz. O vítězích rozhodne odborná porota, těšit se můžete na velmi atraktivní ceny včetně finanční odměny.

„Společnost SAPELI letos slaví 25leté výročí působení na českém trhu, proto jsme se rozhodli uspořádat tuto soutěž a požádat mladé lidi, které baví interiérový design a architektura, aby navrhli, jak si představují, že budou vypadat dveře za dalších 25 let,“ komentuje Pavla Mastná, marketingová ředitelka společnosti SAPELI, a dodává: „Jsme velmi zvědaví, jak se studenti vysokých škol s takovou futuristickou výzvou poperou a jak uvažují o budoucím konceptu dveří. Věříme, že tento tvůrčí způsob oslavy našeho jubilea bude pro obě strany zajímavou zkušeností.“

Princip soutěže

Přihlášení do soutěže je velmi jednoduché. Stačí svůj návrh spolu s požadovanými údaji zaslat emailem na soutez@sapeli.cz. Více informací včetně detailních pravidel je k dispozici na webových stránkách: https://www.sapeli.cz/navrhnete-dvere- roku-2042. Soutěž probíhá od 15. 2. 2017 do 15. 6. 2017. Vítězné práce budou vyhlášeny v září letošního roku.

O co se soutěží?

Pro výherce jsou připraveny atraktivní ceny – dvoudenní zájezd pro 2 osoby na veletrh Salone del Mobile 2018 v italském Miláně či zajímavé finanční odměny ve výši 10 000 Kč a 5 000 Kč. Kromě prvních tří míst byla vyhlášena i speciální kategorie – Dveře, které ihned vyrobíme. Vítěz tohoto ocenění se může těšit nejen na finanční odměnu ve výši 5 000 Kč, ale i prezentaci svého návrhu a skutečně vyrobených dveří na veletrhu For Arch 2017.

Složení odborné poroty

Jednotlivé soutěžní práce ohodnotí osmičlenná odborná porota tvořená z architektů, interiérových designerů, stejně jako dlouholetých příznivců a milovníků těchto jedinečných oborů. Konkrétně se jedná o Mgr. Petra Tschakerta – ředitele Institutu bytového designu a pořadatele kongresu Living Forum, MgA. Marcelu Steinbachovu, PhD. – držitelku ceny Architekt roku 2016 a zakladatelku spolku Kruh, MgA. Petra Novagua – designéra a zakladatele studia NOVAGUE DESIGN, Ing. Lucii Barešovou a MgA. Halku Freidingerovou – vítězky soutěže Interiér roku 2015 v kategorii Soukromý interiér – novostavba a zakladatelky studia In2, Ing. arch. Zuzanu Sankotovou Morávkovou – architektku a odbornou redaktorku časopisu ERA21 a Markétu Klocovou – šéfredaktorku titulů Můj dům, Rodinný dům, Moderní byt, Bydlení a internetových magazínů Mujdum.cz a Modernibyt.cz. Jedno z míst v porotě má také zástupce společnosti SAPELI, konkrétně Pavla Mastná, marketingová ředitelka.

Společnost SAPELI je v současnosti největším českým výrobcem interiérových dveří a zárubní. Od roku 1993 vyrobila již téměř 3,5 milionů dveří, a to jak interiérových, tak vstupních a bezpečnostních. Mimo Českou republiku úspěšně působí na Slovensku, v Rakousku a Německu.

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 17. 2. 2017
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

dveře studentská soutěž design

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři