Události / architektonické soutěže

Otevírá se studentská soutěž Stavby s vůní dřeva 2019

Máte rádi dřevo a umíte navrhovat stavby? Přihlaste svůj návrh do největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva“. Laické i odborné veřejnosti ukážete svůj talent, zasoutěžíte si a třeba vyhrajete jednu z cen v celkové hodnotě 200 000 Kč! Uzávěrka on-line přihlášek je 30. června 2019.

Nadace dřevo pro život , 11. 2. 2019

Soutěž se záštitou tří ministerstev a sedmnácti odborných fakult a škol z Česka a Slovenska je určena studentům vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce. Hlásit můžete i návrhy vytvořené v rámci ročníkové, bakalářské nebo diplomové práce. Váš návrh by však měl odrážet téma ročníku: Dřevo nás chrání. 

Nově se hlásíte kompletně on-line a na výběr máte dvě soutěžní kategorie: Dřevěné stavby – malé a velké. V každé kategorii vybere přes léto odborná porota a laická veřejnost jednoho vítěze. Další oceněné studenty zvolí dva partneři soutěže. „Další novinkou letošního 7. ročníku je tzv. zvláštní ocenění, které může odborná porota udělit návrhům, jež budou z určitého pohledu výjimečné, ať už se bude jednat o technické rozpracování projektu, působivou vizualizaci nebo inovativní řešení stavby,“upozornila vedoucí soutěže Ing. Eliška Morcinková z Nadace dřevo pro život. 

Foto: eArch

Ceny

Každý soutěžící získá certifikát o účasti v soutěži a zpětnou vazbu od organizátora soutěže na své soutěžní dílo. Dále obdrží pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů spojené s rautem a posezením s odborníky z oboru a se seminářem zaměřeným na osobní a profesní rozvoj. Dále obdrží roční předplatné časopisu Dřevo a stavby.  

Vítězové získají finanční ocenění 2 x 50 000 Kč a 2 x 10 000 Kč, exkurze do podniků Stora Enso ČR a Kronospan Jihlava, hmotné ceny od společností SEMA a roční předplatné časopisů Dřevařský magazín a Stavebnictví. Soutěž podporují Lesy ČR, s.p., Ministerstvo zemědělství a Vojenské lesy a statky ČR, s.p. Všichni vítězové navíc obdrží originální dřevěný diplom Nadace dřevo pro život. 

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři