Události /

PROPAMÁTKY - Obnova a využívání vodárenských věží

Institut pro památky a kulturu, o.p.s., pořádá již sedmý ročník mezioborové konference PROPAMÁTKY, která se letos věnuje právě obnově a využívání vodárenských věží. Setkání se uskuteční 13.–14. listopadu v Praze.

EARCH.CZ , 16. 10. 2014

Dříve tam bývala voda. A dnes?

Konference o obnově a využívání vodárenských věží v Národním technickém muzeu

Vodárenské věže se v siluetách našich měst objevují již od středověku. Zlatou érou jejich výstavby byl přelom 19. a 20. století, kdy byly budovány městské vodovody. Vodárenské věže představují dodnes nejen technickou stavbu, ale i umělecky ztvárněný prvek, který doplňuje panoramata měst a krajiny.

Některé historické vodárenské věže jsou stále v provozu, ostatní jsou však opuštěné. Vzhledem ke specifické podobě dané někdejším funkčním využitím je jejich nové využití často komplikované a vyžaduje originální řešení. Přesto se ale můžeme setkat se zajímavými a inspirativními příklady jejich obnovy. Nejen o těchto tématech se bude hovořit na konferenci v Národním technickém muzeu v Praze 13. listopadu. V pátek 14. listopadu se uskuteční tematické exkurze a komentované prohlídky. Účastníci konference budou moci navíc po celý den navštívit expozice Národního technického muzea. Počet míst je omezen, registrujte se k účasti proto raději ještě dnes na www.konference.propamatky.cz.

Konference PROPAMÁTKY je určena všem zájemcům o dějiny, současnost, ale také budoucnost vodárenských věží a nabízí příležitost k setkání a výměně názorů a zkušeností při jejich obnově a využívání. Pravidelnými návštěvníky jsou architekti, projektanti, zástupci obcí a krajů, pracovníci památkové péče a samozřejmě i majitelé a správci těchto staveb.

Konference o obnově a využívání vodárenských věží

13. a 14. listopadu 2014

Národní technické muzeum v Praze

www.konference.propamatky.cz

  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 16. 10. 2014
  • zdroj: * Tisková zpráva

Klíčová slova:

konference PROPAMÁTKY

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři