Události /

Výstava “Za Kamerou” představí špičku současné fotografie architektury v příbězích jednotlivých snímků

Galerie SCHOKOLO (Scholastika + OKOLO) zve na výstavu „Za kamerou“ zaměřenou na špičkové současné fotografy architektury, jako jsou například BoysPlayNice, Filip Šlapal, Studio Flusser či Alexandra Timpau. Výstavu v žižkovské galerii zahájí vernisáž, která se uskuteční 25. června v 19 hodin.

Adam Štěch , 22. 6. 2019

Dokumentace architektury je jeden z nejspecifičtějších a technicky nejnáročnějších oborů současné fotografie, který vyžaduje nemalé produkční i tvůrčí úsilí. Zároveň je to disciplína bytostně spjatá s prací architektů a schopností zobrazit a zprostředkovat charakter jejich děl. Pro výstavu Za kamerou jsme se rozhodli oslovit několik českých i zahraničních fotografů profilující se tímto směrem. Každý z nich vybral jeden libovolný snímek, který okomentoval krátkým příběhem. Výstava tak přináší skrze konkrétní snímky pohled na špičkovou současnou fotografii architektury a zároveň poodhaluje tvůrčí ambice a specifické zájmy jednotlivých autorů. Podstatu oboru také speciálně pro výstavu okomentoval historik architektury Pierluigi Serraino z amerického Berkeley, který je předním odborníkem na toto téma a autorem zásadních publikací o legendárních fotografech jako byli Julius Shulman, Marvin Rand nebo aktuálně Ezra Stoller. 

Vystavující

Manuel Bougot, BoysPlayNice, Darren Bradley, Roberto Conte, Werner Feiersinger, Leonardo Finotti, Studio Flusser, Manuel Oka, Christobal Palma, Petr Polák, Tomáš Souček, Filip Šlapal, Alexandra Timpau, Federico Torra, Leslie Williamson, Lorenzo Zandri + speciální host Pierluigi Serraino  

Kurátor: Adam Štěch

  • autor: Adam Štěch *
  • publikováno: * 22. 6. 2019
  • zdroj: * Tisková zpráva

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři