Jaký rodinný dům v Masarykově čtvrti je nejlepší?

Pondělí, 14. Listopad 2011 - 12:00

Vážení čtenáři, rozhodněte o tom, který z projektů soutěže CEMEX betonový dům získá cenu veřejnosti. Tým, který od vás získá nejvíce hlasů, bude od společností CEMEX a Qstore odměněn poukazem v hodnotě 20 000 Kč na výrobky APPLE a ročním předplatným časopisů ERA21, ARCHITEKT a BETON. Váš hlas pak bude zařazen do slosování o 3 modely mixu, 3 předplatné časopisu ERA21 a 3 předplatné časopisu BETON.

Dvoukolová architektonická soutěž byla vyhlášena firmou CEMEX, předním výrobcem betonu a betonových speciálních produktů, ve spolupráci s městkou částí Praha Troja a festivalem ARCH FOR PEOPLE. Tématem bylo hledání současné formy individuálního bydlení v souladu s principy trvale udržitelného rozvoje a za použití moderních materiálů na bázi betonu. Cílem soutěže bylo navrhnout atraktivní individuální bydlení pro konkrétní lokalitu - Masarykovu čtvrť v pražské Troji.

První kolo soutěže proběhlo formou workshopu pod vedením španělského architekta z Tenerife, Felipe Artengo Rufina z ateliéru AMP arquitectos v rámci architektonického festivalu ARCH FOR PEOPLE. Tento workshop po dobu jednoho týdne hostil Ateliér D, respektive Katedra architektury FSv ČVUT v Praze.

V porotě, která vybírá stejně jako vy nejlepší projekty, zasednou Felipe Artengo Rufino z AMP arquitectos, Ing. arch. Petr Burian z DaM, Mgr. Akad. arch. Roman Brychta z Projektil architekti, Ing. arch. Tomáš Drdácký, starosta městské části Praha – Troja, Ing. Jana Margoldová CSc., šéfredaktorka časopisu Beton, Ing. arch. Petr Vaněk, zakladatel online magazínu EARCH.CZ , Ing. Arch. Petr Šikola z Katedry architektury FSv ČVUT a Petr Dajko, generální ředitel CEMEX Česká republika.

Pro vítěze jsou přichystány lákavé finanční odměny - 25 000 Kč, 15 000 Kč a 10 000 Kč, ale také komerční licence vizualizačního software Artlantis R. od firmy CEGRA, model mixu od firmy CEMEX, kniha pro “A Climate For Life” od firmy CEMEX, roční předplatné časopisu ERA 21, roční předplatné časopisu ARCHITEKT a roční předplatné časopisu BETON .

Hlasováním potvrzujete, že souhlasíte s Podmínkami  hlasování.

 Podpořte své favority i v hlasování na Facebooku zde!

GALERIE SOUTĚŽNÍCH PROJEKTŮ
klikněte a prohlížejte
   

 

 

 

 

 

 

Téma "Beton v architektuře" vzniká za podpory Speciálních produktů.