Allplan Nemetschek | PROJEKCE - VÝSTAVBA - SPRÁVA

Čtvrtek, 2. Prosinec 2004 - 0:29
| Napsal:
V pořadí čtvrtá a předposlední ze série podzimních přednášek Digitální architekt proběhne v úterý 7.prosince 2004 od 16,45 hod v přednáškové místnosti C223 na Fakultě architektury. Tentokrát se představí německý zástupce z řady nástrojů pro projektanty Allplan Nemetschek. Ostatně ti, co byli přítomni na předchozí přednášce s podtitulem Výměna dat měli již šanci nahlédnout pod pokličku tohoto systému v souvislosti s problematikou komunikace a výměny dat.


7.12.2004 UT | 16.45 – 18.15h |
Allplan Nemetschek | PROJEKCE - VÝSTAVBA - SPRÁVA

Program přednášky

Nenechte si zničit vaše návrhy aneb konec čar z bodu A do bodu B |
Příklady pracovních postupů |
Seznámení s ostatními produkty |Allplan to je KREATIVITA

Každý projekt vychází z konkrétního nápadu. Nápad, který má v hlavě architekt, a který je jeho vlastní rukou nakreslen na papír. Tyto jednoduché tvůrčí postupy jsou realizovány od prvopočátku, všude a stále stejným způsobem. Allplan je AEC/CAD systém který nabízí pokrokové a moderní způsoby projektování.To ale není důvod k tomu, aby se měnil způsob, kterým architekt vyjadřuje své tvůrčí ideje a nápady.

Allplan to je ARCHITEKTURA

Projekt může nabýt konkrétní prostorovou podobu, právě a přesně tak, jak jej má v hlavě architekt. S Allplan je umožněna jakákoliv forma tvorby s využitím veškerých prvků projektu. Všechny používané prvky, se kterými se v Allplan pracuje, jsou takové, jaké se běžně užívají na stavbách.

Každá stěna, sloup, strop, trám nebo místnost tvoří součást projektu a tak, jak jsou realizovány ve skutečnosti, na sebe vzájemně působí i v případě následné změny. Záznamy jsou automatické a asociační, takže jsou neustále aktualizovány v případě jakékoliv změny. Architektonické projektování je realizováno v půdorysu nebo v prostoru, dle okamžitého rozhodnutí architekta. Architektonický model je v každém případě jediný a umožňuje vytvoření a změnu jakéhokoliv prvku v kteroukoliv dobu. Unikátní technika rovin systému Allplan je taková, že výšky architektonických prvků mohou být zadávány v absolutních, nebo relativních souřadnicích/výškách, které projektant může volně definovat. Volná definice se týká dokonce i tvaru těchto rovin nebo i jejich skupin.
Allplan to je INTUITIVITA

Jednotlivé nástroje programu Allplan jsou nabízeny v intuitivních a jednoduchých instrukcích, které si lze lehce osvojit, protože program Allplan byl vytvořen „projektanty pro projektanty“. Jednoduché kliknutí myši na jednotlivé objekty vyvolá funkci technologie COM, která ihned navrhne nejčastěji používané editační funkce pro příslušný prvek. Je-li však zapotřebí vytvořit nový objekt, stačí kliknout na nějaký podobný a Allplan na jeho základě již vytvoří nový, který bude splňovat požadované charakteristiky. Pro rychlou a jednoduchou práci s Allplan jsou nabídky v klasickém kaskádovém menu zbytečné!
 

Allplan to je PREZENTACE

Jen málokterý investor je schopen si dostatečně představit navrhovaný, často ještě neexistující objekt, je-li k dispozici pouze tradiční stavební dokumentace (půdorysy, řezy, pohledy). Vizualizace svou názorností dovoluje autorovi objektu sdělit i pro laika srozumitelnou formou své představy. Navíc mu otevře během tvorby objektu nové možnosti pro korekci vlastních představ a to do libovolné úrovně podrobnosti a v libovolném množství variant.

Allplan to je KOMUNIKACE

Allplan vás neomezuje v komunikaci s kolegy a spolupracovníky, nemusíte tým vašich spolupracovníků vybírat podle stejného SW, ale podle zcela obecných kritérií na kvalitu spolupráce. Allplan podporuje formáty DXF/DWG (včetně X-Ref), DXB, DWT, DGN, 3DS, C4D, IFC a HPGL2 a nabízí více než jednu možnou variantu výměny dat, které umožňují vyměňovat a sdílet nejen grafická data o projektu. Allplan načítá a ukládá také většinu nejvíce rozšířených rastrových formátů. Projektant tak může používat jako podklady rastrové obrázky a mapy, nebo naopak vše co v Allplan naprojektuje, uložit do rastrového formátu ve vysoké kvalitě pro jakékoliv další využití.

WWW.NEMETSCHEK.CZ

Klíčová slova: