Bílé a červené cihly spojené v jedno

Úterý, 12. Září 2017 - 0:56
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Nová budova střediska pro nezaměstnané v Southwarku je nejmodernějším školícím a poradenským centrem v Londýně. Architekt Peter Barber ji navrhl tak, aby poskytovala odbornou přípravu a podpůrné služby dlouhodobě nezaměstnaným lidem co nejlépe. Cílem centra je vrátit klienty zpátky do dlouhodobého pracovního poměru.

Employment Academy, Peter Barber Architects, Londýn, Foto: © Mr Morley von Sternberg
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Peter Barber Architects
Světadíl Evropa
Země Velká Británie
Město Londýn
Datum projektu 2009

Charitativní organizace Thames Reach oslovila studio PBA, aby předložili návrh na rekonstrukci a rozšíření stávající historické budovy v Camberweel na jihovýchodě Londýna. Pro Barberovo schéma uspořádání bloku je srdcem dvůr. Jeho východní strany jsou obklopeny novou budovou výcvikového centra ve tvaru písmene L. Směrem na jih se nachází historická budova, ve které lze najít kanceláře a kavárnu.

Nové budovy jsou postaveny z rustikálně uspořádaných bílých cihel. Stěny orientované do nádvoří jsou vybaveny dramaticky vloženou terasou, okenními sedadly a jižně orientovanou zaklenutou exedrou (výklenek určený k odpočinku). Stávající fasády byly sestaveny z renovovaných a nových cihel, nových oken a starých zdí.

V reakci na starou věžatou a členitou budovu navrhli architekti jednu kaleidoskopickou věž i do východního křídla bloku. Kompozice je vyvážená, a přitom si žádná z budov nekonkuruje.