Byt po babičce

Středa, 16. Listopad 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Co s dědictvím v podobě malého plzeňského bytu, na kterém se podepsala nekoncepční oprava z 90. let? Chcete-li ho pronajmout, můžete zvolit rekonstrukci. Pokud jste navíc architekti, stejně jako Tomáš Král a Irena Šebová, zvládnete to i sami, nijak draze, a přesto krásně.

architectureMADE, Rekonstrukce nájemního bytu 1+1 v Plzni – foto © archiv autorů
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Tomáš Král, Irena Šebová
Ateliér architectureMADE
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Plzeň - Bolevec
PSČ 323 00
Datum projektu 2015
Datum realizace 2016
Užitná plocha 39.00m2

Chtěli jsme pronajmout byt, ve kterém dříve žila babička. Bylo potřeba rekonstruovat nevyhovující prostor „narychlo“ opravený začátkem devadesátých let.

Šlo nám o prosvětlení bytu, umožnění průhledu z velkého pokoje až na zahradu, ekonomicky přijatelné řešení a zachování domáckého prostředí starého domu.

Vybourali jsme příčky ubírající bytu světlo. Do dispozice 1+1 jsme vložili překližkou obložený objem koupelny se záchodem. Podlaha kuchyně a jídelny je vylita běžnou samonivelační stěrkou a opatřena šedým epoxidovým nátěrem, pokoj má podlahu ze smrkových prken. Repasovali jsme původní dveře. Vestavěná kuchyně a skříň jsou vyrobeny z březové překližky.

Byt je vybaven většinou repasovaným nábytkem. Terasa s prkennou palubou na cihlami dlážděném dvorku, vápnem vymalovaná zeď se sousedem, psí víno.