A-CERO Betonový dům

Středa, 18. Červenec 2012 - 2:00
| Napsal:

Díky kombinaci designu, kvality a funkčnosti vznikl tento nový projekt od A-Cero: rodinný dům 1.500m2 definovaných souborem čistých linií a perfektních objemů.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Joaquín Torres, Rafael Llamazares
Ateliér A-cero, Benavides Laperche
Světadíl Evropa
Země Španělsko
Město Madrid
Ulice, číslo Pozuelo de Alarcón
Datum projektu 2007
Datum realizace 2010

Šedá barva betonu, tvořící celou budovu společně s architektonicky zpracovanou černou pergolou – to jsou první výrazné prvky exteriéru domu, které si můžete vychutnat společně s propracovanou zahradou, jezerem a bazénem. Kromě toho je zde výrazný prvek obrovských oken na celé fasádě a tím je zajištěn dostatečný přenos světla do interiéru bydlení.

Stavba má dvě nadzemní podlaží, které byly postaveny podle sklonu pozemku domu. První úroveň, kde je přístup pro pěší, má rozlohu 653m2. Tato plocha byla rozdělena do tří oblastí: obývací plocha (obývák, jídelna, kuchyň, kancelář, obývací pokoj pro děti ...), soukromá část, kde jsou čtyři ložnice, s vlastní lázní a toaletou. A třetí oblastí je část určená pro relaxaci a volný čas - prostor je otevřen do exteriéru a navazuje na bazén s verandou.
V přízemí se nachází tělocvična, vinotéky, úklidové místnosti a prostory pro služby a údržbu domu.

V interiéru je vše promyšleno do posledního milimetru. Každá stěna, detail a roh zobrazuje elegantní a promyšlenou práci, který A-cero učinil. Exteriér je začleněna do interiéru prolínáním několika teras, které vytvářejí prosvětlený a radostně příjemný prostor pro každodenní život. Navíc bílé stěny a jasné dekorace kontrastují s tmavým dřevem domu v přízemí.

V exteriéru je vytvořen bazén o rozloze 45m2, je ze stejné šedého kamene jako podlaha sousedící verandy. V této oblasti exteriéru najdete i letní jídelnu a relaxační oblast, kterou je možné zakrýt výsuvnou pergolou. Je to místo pro uspokojení pohodlí i těch nejnáročnějších lidí.

V závěru je nutné podtoknout, že výsledná rezidenční práce A-cero zdůrazňuje estetickou pronikavost spojenou s elegancí, důmyslností a funkčností.

Téma "Beton v architektuře" vzniká za podpory Speciálních produktů.