K dvacetipodlažní věži v Londýně přibyla nová obytná budova

Čtvrtek, 12. Říjen 2017 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: RIBA Awards

Haworth Tompkins Architects přidali k již existující nemovitosti Silchester novou rezidenční budovu, čímž dodali celému objektu modernější tvář. Nová budova nabízí stovku bytů, veřejná prostranství i komerční prostory.

Nová budova Silchesteru, Haworth Tompkins Architects © Philip Vile
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Ateliér Haworth Tompkins Ltd
Světadíl Evropa
Země Velká Británie

Cílem objednavatele bylo vybudovat 112 nových domovů. Zároveň s tím ale bylo třeba vytvořit i komunitní centra a zázemí pro malé obchody. Architekti museli novou část také propojit s již existující dvacetipodlažní věží. Nový trojúhelníkový blok se rozprostírá kolem sdílené zahrady. Cihlové fasády jsou výrazné a celý projekt také velmi úspěšně spolupracuje s již existující věží. Nová budova dala celému komplexu úplně jiné vyznění, než měla dříve.

Architekti Haworth Tomkins tímto dokazují, že jsou schopni navrhnout a zrealizovat naprosto příkladné rezidenční bydlení, které musí počítat s většími nároky, například co se týče prostoru a daného místa. Dokázali neponičit původní vyznění komplexu, spíše ho zlepšili a přidali výraznější prvky, aby se o projekt zajímali kolemjdoucí. Celý nový dům poskytuje naprosto pohodlné bydlení na úrovni, které bylo provedeno s péčí a starostí o každý detail.