Ke stoletému domu v horách přistavěli pavilón pro piáno

Pondělí, 22. Leden 2018 - 0:05
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Sto let starý dům vypadá stále stejně - zůstal tu původní nábytek, ze kterého dýchá historie i zelená "íčka", která jsou neuvěřitelně statická. A k tomu přibylo nové piáno, které hraje obyvatelům italských apartmánů. 

music for the forest, bergmeisterwolf, © Gunter Richard Wett
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Gerd Bergmeister, Michaela Wolf
Ateliér bergmeisterwolf
Světadíl Evropa
Země Itálie
Město Barbican
Datum realizace 2014
Zastavěná plocha 490.00m2

Hotel z roku 1913 byl komplexně přestavěn. Kdysi to býval dům babičky, kde byla každá místnost pojmenována po jednom z dětí. Dnes to jsou hotelové apartmány, zbudovány ve dvou patrech, každý s obývacím pokojem a sdílenou kuchyní. Dispozičním úkolem bylo přidání koupelen a kuchyní ke každé z místností, rekonstrukce se ale týkala i interiéru s původním nábytkem a kazetovými stropy, které bylo potřeba opatrně doplnit o nové prvky.

Berg

Malá kuchyň, zapadlá mezi obývacím pokojem a apartmánem, působí jako nestranný element a také jako vestibul. Skleněný vstup do koupelny se promítá také do obýváku. Statická konstrukce, na zeleno lakované I nosníky se staly hlavními prvky interiérového designu.

Berg

Malá přístavba do terénu s přilehlou terasou vyčnívající do krajiny. Dřevěný pavilon je domem klavíru, takže koncerty a čtení mají znovu své místo, stejně jako za starých časů.

Berg