Korek kam se podíváš

Úterý, 12. Duben 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích, kde bylo touhou investora v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů koncepce řešení bytu.

FormaFatal, Byt Korek - foto © Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Katarína Varsová
Ateliér Formafatal
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha 8 - Kobylisy
Datum realizace 2015
Užitná plocha 78.00m2
Poznámka

Foto © BoysPlayNice Photography

Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích prošel celkovou rekonstrukcí. Nutná byla výměna rozvodů, kompletní úprava dispozice koupelny, kuchyně a povrchů stěn i podlah.

Na ploše 78m2 si klient přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér a jeho touhou bylo v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů koncepce řešení bytu.

Objevuje se na podlahách téměř celé plochy dispozice. Velkoformátová plovoucí podlaha z přírodního korku s odolnou povrchovou úpravou vnesla pro byt v panelovém domě nejen estetické sjednocení ale i další výhody - vynikající akustické a tepelně izolační vlastnosti.

Korek se propisuje také na stěně koupelny, kde se kolečková korková mozaika stala zajímavým, ale nevtíravým detailem vedle jednoduchého obkladu z velkoformátové šedivé keramiky. Úpravou půdorysu koupelny a přesunem pračky do samostatné niky v předsíni se podařilo umístit v koupelně nejen vanu ale i sprchový kout.

Úprava dispozičního řešení kuchyně přinesla propojení obývacího prostoru s jídelním stolem a samotným koutem s kuchyňskou linkou. Tato je tvarově i materiálové jednoduchá, poskytuje však maximální možnou úložní plochu a taktéž i komfortní prostor pro majitelovu zálibu ve vaření a dobrém víně.

Nad jídelním stolem visí korkový lustr z dílny designéra Benjamina Huberta, vyroben ze zbytků korkové drtě vzniklé jako odpadní materiál při výrobě korkových zátek pro víno.

V předsíni uvítá mobilní stolička z přírodního dřevěného špalku a nika na klíce či připíchnuté odkazy s korkovými zády. Celý prostor se dále nese v bílé barevnosti kombinované se světle šedými odstíny na zabudovaných nábytkových prvcích.

Klíčová slova: