Koupelna pro handbikera

Pátek, 3. Listopad 2017 - 0:27
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Kompletní rekonstrukce koupelny čtvercového půdorysu měla splnit dva požadavky: kompletní bezbariérové řešení, které nebude působit nemocničním dojmem. Koupelnu využívají všichni členové rodiny, od rodičů, dospívající dceru až po dospělého syna, trvale upoutaného na invalidní vozík.

Koupelna pro handbikera, Léblová, Foto: © Jiří Hurt
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Barbora Léblová
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha
Datum projektu 2016
Datum realizace 2016
Užitná plocha 14.00m2
Poznámka

Foto: © Jiří Hurt

Sprchový kout je kompletně otevřený, vozíku nic nebrání vjet dovnitř a dostatečný prostor kolem nevylučuju možnost pomoci během sprchování. Sedátko je vyrobeno na míru po konzultacích s klientem s ohledem na pohodlné sezení bez obavy z pádu.

Rozměr a umístění vany odpovídá již zažitým, zvyklostem při koupání, které vyžaduje asistenci. Mělká umyvadla jsou zasazena do desky z velkoformátové dlažby. Nižší výška osazení a podomítkové sifony a baterie nijak nebrání zajetí vozíčku až pod umyvadlo a jeho pohodlném užívání.

Zrcadlo je zasazené do obkladu a lepené na zeď hned nad desku s umyvadlem tak, aby se v něm viděl i syn. vzhledem k omezené hybnosti končetin kvadruplegika byly zvoleny co nejsnáze ovladatelné baterie.

Na zemi i zdech je světle šedý obklad o rozměrech 120 na 60 cm. Umyvadlová deska a dveře skříňky nad toaletou jsou vyrobeny z velkoformátové slinuté dlažby. Barevným provedením odpovídají dveřím, které zůstaly původní.