Luxusní rodinný dům Zlín

Čtvrtek, 2. Únor 2012 - 1:00
| Napsal:

Novostavba rodinného domu se nachází v zastavěné části Zlína v ulici Lazy II na pozemku který má nepravidelný půdorys, vymezený semknutím dvou komunikací a hranicí sousedního pozemku. Díky terénnímu převýšení byl navržen třípodlažní dům, s jedním patrem zapuštěným do terénu.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Libor Chovanec
Ateliér OK PLAN ARCHITECTS
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Zlín
Datum realizace 2010
Zastavěná plocha 127.00m2
Plocha pozemku 456.00m2

Na podzemní podlaží je situováno technické zázemí domu, dva pokoje , kuchyňka, koupelna a šatna. Toto patro je propojeno se zahradou, prostřednictvím dřevěné terasy na kterou navazuje venkovní bazén.

Na prvním nadzemním podlaží je navržen hlavní vstup do domu. Zádveří funguje jako spojovací uzel mezi domem a garáží která je navržena pro dva automobily. Na zádveří navazuje chodba se schodištěm,toaletou a skříňovou šatnou, dále hlavní obytný prostor s kuchyní, jídelnou, spíží. Patro je propojeno prostřednictvím prosklených dveří s venkovním prostorem.

Na druhé nadzemní podlaží je umístěno klidové patro s ložnicí koupelnou, pracovnou a technickou místností. Chodba a ložnice navazuje na prostornou venkovní terasu.

Dům je navržen v proporcích reflektujících okolní zástavbu. Venkovní i vnitřní materiálové řešení je podřízeno přírodním materiálům, z nichž se nejvíce uplatňují obklady z cedru a cortenu – vnější fasády. V interiéru se nejvíce uplatňuje dub, ocelový plech a gletované štukové omítky. Okenní a dveřní otvory jsou navrženy do hliníkových profilů.

Klíčová slova: