Na okraji olivového pole

Pondělí, 19. Červen 2017 - 0:45
| Napsal:

Dům nacházející se ve Finca Aguy byl vyvinutý pro maximalizaci nových zážitků z krajiny. Byl prefabrikován v továrně nedaleko Montevidea a byl transportován 200 km do svého konečného cíle v Pueblo Edén na okraji olivového pole.

Modulární domy v Pueblo Edén, MAPA Architects © Leonardo Finotti 
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Luciano Andrades, Matías Carballal, Rochelle Castro, Andrés Gobba, Mauricio López, Silvio Machado
Ateliér MAPA Architects
Světadíl Amerika
Země Uruguay
Město Pueblo Edén
Datum realizace 2015
Zastavěná plocha 115.00m2

 Jde o perfektní kombinaci průmyslu a krajiny: protože nové druhy krajiny si zaslouží nové způsoby bydlení. Vytváření vzdálenějších území z prostředí, ve kterém žijeme, je velkou výzvou. Vzdálenost není limit, ale možnost, hodnota a generátor nových polí a podmínek. Dálková krajina nás konfrontuje s vědomím nesmírnosti. 

Prefabrikace nám umožňuje pracovat s industrializovanými materiály, které umožňují vysoce přesné procesy. Tím se amortizuje dopad stavby na zem, čímž se minimalizuje množství odpadu či personálu na stavbě: jde tedy o dokonalou kombinaci přírody a průmyslu. Jednotlivé domy se nehýbají. Jsou vyrobeny z těžkých materiálů, spojeny s maltou, mnohdy musí být použit beton. Na druhou stranu jsou Prefab Houses vyráběny v kontrolovaném prostředí a pečlivě vyrobeny. Narodí se v továrně a odvezou do cíle. Domy se nehýbejí, nicméně ...

Článek vznikl za podpory společnosti KOMA MODULAR s. r. o.