Prudce obyvatelná chata s výhledem

Čtvrtek, 25. Duben 2013 - 0:00
| Napsal:

V rámci Salonu dřevostaveb dnes představujeme nenuceně krásnou a řemeslně precizní realizaci z produkce studia MOLO ARCHITEKTI. Také byste se hned nastěhovali?

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Patrik Zamazal, Mária Horecká Nalevanková
Ateliér molo architekti
Generální dodavatel NAGA s.r.o.
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Chotoviny
Datum projektu 2010
Datum realizace 2012
Užitná plocha 68.60m2
Zastavěná plocha 86.00m2

Určujícím programem architektonické práce bylo nasměrování chaty do jižní zahrady a na vedutu města. Ve výsledku je dům rozdělený na dvě jednopodlažní hmoty s rozličnou výškou. Nižší část, blíž k zahradě, je určená společnému životu rodiny, vyšší zadní část je noční zónou domu a i navenek se její funkce projevuje jen minimálními otvory.

Hlavní místnost domu – obývací prostor s kuchyní - je skrze posuvní dveře vsazené do rozměrného předního okna spojena se zahradou. Prostorná dřevěná terasa s dřevěnou pergolou je další pobytovou plochou domu. Na hlavní společný prostor navazují tři soukromé ložnice a koupelna se samostatným wc. Menší podlahové plochy těchto místností jsou kompenzovány vysokou světlou výškou, která umožnila umístit ve dvou ložnicích palandy na spaní. V prostoru, který vzniká mezi dvěma hmotami stavby jsou posazeny úzká okna, do severních místností přivádějí jižní světlo.

Publikovaný projekt je součástí Salonu dřevostaveb 2013 a je zařazen do Ročenky Salonu dřevostaveb. Tu lze zakoupit na www.domesistore.com.

Článek vznikl za podpory nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb.