Rekonstrukce bytu v panelovém domě

Úterý, 18. Říjen 2011 - 2:00
| Napsal:

Původní záměr majitelky bytu vyměnit stávající bytové jádro za nové se v průběhu konzultací s architektem změnil na kompletní rekonstrukci bytu.

Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Petr Jančálek
Ateliér aaPJ - architektonický ateliér Petr Jančálek
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Praha Nusle
Ulice, číslo Hvězdova
Datum realizace 2011
Užitná plocha 33.00m2

Kromě nosných železobetonových zdí se stavební úpravy dotkly všech prvků v bytě. Příčky z dřevotřískových desek a umakart byl nahrazen pórobetonovými tvárnicemi, které byly obloženy sádrokartonovými deskami.

Stropy s nevzhlednými spárami mezi panely byly ve všech místnostech opatřeny sádrokartonovými podhledy. Ty jsou od stěn odsazeny o cca 10 cm. Vzniklá drážka tak umožňuje elegantně skrýt záclonové kolejničky a kolejnice posuvných dřevěných dveří, které nahradily klasické otočné dveře.

Jediným požadavkem majitelky bytu byla instalace vany místo původní nepraktické sprchové vaničky se sedátkem, vše ostatní nechala na architektovi.

V části WC a v koupelně bylo použito velkorozměrných obkladů a černého nebo bílého lakovaného skla.

Na konci haly, která přechází do koupelny a WC, bylo osazeno zrcadlo přes celou výšku místnosti. Toto řešení opticky zvětšuje prostor a vytváří tak z haly dojem dvojnásobně dlouhé chodby. Koupelně bylo dodáno i přirozené osvětlení pomocí podélného osvětlovacího otvoru v příčce mezi kuchyní a koupelnou.

Veškerý původní nábytek byl zachován, pouze byl doplněn novou kuchyňskou sestavou vyrobenou truhlářem a vestavěnými skříněmi, které byly pořízeny v obchodním domě.