FOR SALE: Tradiční dům v moderním obleku a s prostorem k levitaci

Pondělí, 8. Prosinec 2014 - 0:00
| Napsal:

Ve druhém díle seriálu o zajímavých domech na prodej představujeme zajímavou realizaci od Mio Architects.

Mio architects, RD Mladíkov – foto © Michal Červený
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Jana Šimánková, Marek Šinágl
Ateliér Mio architects
Spolupracovníci Juraj Biroš
Subdodavatel
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Jesenice
Ulice, číslo Mladíkov
PSČ 252 42
Datum projektu 2013
Datum realizace 2014
Užitná plocha 221.00m2
Zastavěná plocha 162.00m2
Plocha pozemku 827.00m2
Poznámka

Foto © Michal Červený

Jsme v obci, kde stavební boom už dlouho neutichá. Jedním z důvodů bude i to, že centrum Prahy je vzdálené jen 16km a přírodu máte na dosah. Na druhou stranu, není to jen novodobý satelit s domy bez nápadu. Naopak snaha o přemýšlení je vidět na více místních stavbách. Důkazem, který tu nově kraluje, je dům v moderním obleku.

MODERNÍ OBLEK

Čelní fasáda i sedlová střecha mají oblek v podobě tmavého falcovaného plechu. Při pozorování z větší vzdálenosti působí jako čistě černý, důstojně připravený na slavnostní večerní návštěvu divadla nebo opery. Když přijdete blíž, ukáže se světlejší výraz materiálu, takže vnímáte jeho strukturu i antracitový odstín, při kterém dům působí optimističtěji a ležérněji.

INTERIÉR - NAKOUSNUTÉ JABLKO

Pohled od interiéru je opravdu netradiční, protože byl vytvořen kompletně na míru. Za vstupními dveřmi bez zámku vás okolo pokoje pro hosty povede čedičová dlažba až k srdci domu. Velkorysý hlavní obytný prostor má ve svém středu červeně zářící schodiště. Jeho tubus je kompletně obložený akátovým dřevem, stejným, jaké je na podlaze. Architekti řešení nazvali „nakousnutým jablkem“.

PROSKLENÁ STĚNA ÚCTYHODNÝCH ROZMĚRŮ

Jakmile se nabažíte krásného kontrastu javoru a červeně, upoutá Vás prosklená stěna dlouhá 10,5m a vysoký prostor nad ní. Člověk se zde cítí jako v kostele - výška tohoto prostoru je opravdu majestátní. Velkoryse lze propojit obývací prostor se zahradou. Otevíratelná část prosklené stěny má šířku nadstandardních 3,5 metrů, takže můžete být se zahradou opravdu v těsném kontaktu, ale zároveň ukryti před nepřízní počasí.

PATRO S PROSTOREM PRO LEVITACI

Patro ukrývá dva hlavní pokoje, které jsou spojeny javorovým molem se zábradlím a bezpečnostní sítí. Netradiční řešení sítě dovoluje levitaci nad obytným prostorem a je podle majitelů nejlepším místem pro čtení knih. Prostorem se vůbec nešetřilo, i když jde jen o dispozici 4+kk. Každý pokoj v patře má svou koupelnu i šatnu, kde se tísnit nemusíte.

I když je práce s prostorem velkorysá v obou patrech, neplýtvalo se jím. Proto je v domě kompletně podlahové topení i chytré úložné prostory typu skladovací místnost pod schodištěm.

Cílem bylo bydlet v domě moderním zvenku i zevnitř, být obklopen prostorem, komfortem a řešeními na míru. Povedlo se, byť teď majitele láká jiný vysněný pozemek.

Rádi pro Vás vyhledáváme architekturu a nemovitosti