Vidíte dobře?

Středa, 10. Srpen 2016 - 0:00
| Napsal: | Zdroj: Autorská zpráva

Oční vady se týkají velké části populace, mnoho lidí tak nosí brýle nebo kontaktní čočky. Pokud mezi ně patříte a zrovna se poohlížíte po novém modelu, můžete navštívit malou optiku v Moravských Budějovicích. Vidíte-li dobře i bez dioptrických skel, můžete sem zajít taky, a to jak za osobitým interiérem od ORA, tak pro brýle sluneční.

ORA, Optika, Moravské Budějovice – foto © BoysPlayNice
Fotoalbum: 
Katalogový list: 
Autor Barbora Hora, Jan Hora, Jan Veisser
Ateliér Ateliér ORA
Světadíl Evropa
Země Česká republika
Město Moravské Budějovice
Ulice, číslo nám. ČSA 54
PSČ 676 02
Datum realizace 2015
Užitná plocha 40.00m2
Poznámka

Foto © BoysPlayNice

Cílem projektu je vtáhnout kolemjdoucího do prodejny. Prostor je velmi omezený, celá provozovna má čtyřicet metrů čtverečních. Prostor je koncipovaný jako zvětšená výloha. Už z ulice je patrný oční tester, který zabírá celou stěnu za prodejním pultem. Tester v noci svítí a nahrazuje tak reklamní poutač.

Bylo potřeba využít každý centimetr prodejny, proto všechny stěny obíhají dráty, které slouží jako věšáky na brýle. Systém poskytuje velkou flexibilitu.

V místě zrcadel, které mají kruhový tvar, se dráty rozestupují a vytvářejí dojem široce otevřených víček, které nás pozorují. Zrcadla jsou umístěná v různých výškách, aby vyhověla zákazníkům různého vzrůstu. Motiv oka, zorničky se opakuje i na stropě - infračervená zrcadlová topná tělesa i svítidla mají kruhový tvar.

Celý prostor je monochromatický, barevné můžou být až samotné výrobky - brýle. Zdi jsou obložené na bílo mořenou březovou překližkou, zbytek prvků je kovových v černé barvě.

Pro nedostatek prostoru bylo třeba většinu prvků řešit na míru.

Klíčová slova: