Chcete se stát úspěšným architektem?

Úterý, 14. Prosinec 2010 - 8:18
| Napsal:
Pokud jste studentem střední nebo vysoké školy stavebního či architektonického zaměření (nebo čerstvým absolventem), máte svou vizi, chcete se něco naučit a dokážete pro svou budoucí profesi architekta udělat něco navíc, nezapomeňte na čtvrtý ročník soutěže Allplan Contest! Letošní téma je „Pavilon pro Nemetschek Roadshow 2011“ a již za dva měsíce proběhne uzávěrka, tudíž pokud už na svém návrhu nepracujete, přečtěte si více informací, ať Vám něco neunikne...

Přihlaste se do soutěže „Pavilon pro Nemetschek Roadshow 2011“

Nejedná se pouze o obyčejný dům, ale o putovní pavilon, jenž firma Nemetschek použije během marketingové kampaně, na které chce představit svou rodinu sofistikovaných EAC/CAD systémů, které používá 300 000 zákazníků ve 142 zemích světa. Návrhářskou lahůdkou na tomto projektu je např. požadavek, aby bylo možné celý pavilon složit do přepravního kontejneru a to pouze za pomoci 4 chlapů.

Díky soutěži vytvoříte inovativní a originální projekt, který můžete použít i mimo soutěž a zařadit do svého portfolia. Naučíte se pracovat s vyspělým softwarem, a jen tak mimochodem, budete mít šanci vyhrát hodnotné ceny.

Organizátor, společnost Nemetschek s.r.o., se tímto snaží ukázat nastávajícím architektům přínosy svého inovativního softwaru Allplan. Určitě znáte vtip: ,,Proč mají architekti rádi Mikuláše? ... Protože se už jen jednou vyspí, a jsou Vánoce...“ Pravděpodobně také používáte jeden software na 2D kreslení, další na 3D modelování a jiný na renderování. Nakonec vše uprávíte v grafickém editoru. Jestliže se díváte do své budoucnosti s otevřenýma očima a máte zájem ulehčit si práci a zefektivnit proces navrhování (a vyspat se před Vánoci víckrát než jednou), jistě oceníte možnosti, které tento software umožňuje.

Podmínkou účasti je zpracovat svůj návrh právě v programu Allplan. Nemáte jej nainstalovaný? Nevadí, stačí se zaregistrovat na www.allplan-campus.cz a stáhnout si ho. Neumíte v něm pracovat, a příjde Vám zdlouhavé a náročné se to učit? Žádný problém, na zmíněném webu je cca 100 E-Learningových lekcí přehledně seřazených do tématických kapitol, spousta manuálů, příruček, ukázkových projektů a fórum, kde si můžete nechat poradit. Nebudete dělat nic zadarmo? To samozřejmě nikdo nechce, můžete totiž vyhrát kromě finančních odměn komerční licenci Allplan 2011 v hodnotě až 120 000 Kč (software je nejvyšší investicí pro začínající architekty). A pokud nevyhrajete, oceníte získané znalosti při hledání zaměstnání nebo brigády.

Takže neváhejte, a získejte více informací na www.allplan-contest.cz.
 

Klíčová slova: