Revoluční systém ovládání dveří Magnetic od firmy M&T získal nominaci na Czech Grand Design 2019

Úterý, 11. Únor 2020 - 8:44
| Napsal: | Zdroj: Reklamní sdělení

Už žádné kliky, zámky či elektronika. Česká rodinná společnost M&T vyvinula revoluční systém pro ovládání interiérových dveří, který funguje ryze na principech magnetické síly. Otevírání a zavírání dveřního křídla je tak zcela bezhlučné a díky eliminaci mechanického kontaktu se také výrazně zvyšuje životnost ovládání. Úspěch inovativního systému Magnetic dokládá také čerstvá nominace firmy M&T na ceny Czech Grand Design v kategorii Výrobce roku.

Systém Magnetic, madlo YES, M&T - foto © M&T
Fotoalbum: 

VÝROBA & VÝVOJ

Rodinná firma bratří Ulichů sídlící v Dobrušce pod Orlickými horami se už od konce devadesátých let zabývá výrobou kvalitních designových klik a kování na okna i dveře. Díky technologicky vyspělému zázemí ale ve firmě probíhá také důsledný vývoj nových produktů a systémů, který tento obor posouvá neustále kupředu. Důkazem může být systém Magnetic, který představuje doslova revoluci v ovládání otočných dveří v interiérech.

Jak název napovídá, celý systém stojí na fyzikálních principech magnetické síly – z toho důvodu se Magnetic obejde bez klasických klik, zámků, elektronického ovládání a tím pádem i jakýchkoli závad. Při otevírání a zavírání dveří totiž v systému nedochází k žádnému mechanickému kontaktu. Nedochází tak k opotřebování součástek, což významně prodlužuje životnost ovládání dveří.

M&T / MagneticSystém Magnetic s madlem MAXIMAL a protikusem ve dveřích - foto © M&T

„Více než dvacet let se věnujeme výrobě kvalitních dveřních klik, které neustále zdokonalujeme. I přesto ale víme, že dveře s klikou a zámkem nejsou zcela bezporuchové, potřebují pravidelnou údržbu a později i servisní zásahy,“ říká Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T a konstruktér systému M&T Magnetic, a dodává: „Proto jsme chtěli víc. Vyvinuli jsme systém inspirovaný jednoduchým otevíráním lednice, systém ovládání otočných dveří bez kliky, bez zámku, a tudíž bez údržby, servisu i bez závad – vyvinuli jsme Magnetic.“

KVALITNÍ DESIGN

Systém funguje díky velmi silným magnetům zasazeným do dveří zárubně a bloku z magnetické nerezové oceli ve dveřním křídle. Nerušené dovírání dveří tak obstarává pouze magnetická síla, a to bez vysunutí jakéhokoli střelkového prvku. Silné magnety pak také pevně drží zavřené dveřní křídlo v zárubni. Magnety se vzájemně nikdy nedotknou a jejich sílu lze navíc pohodlně mechanicky regulovat.

Systém Magnetic ovšem vyniká také po designové stránce. Doplňují jej totiž originální úchopná madla, která kromě propracované ergonomie a kvalitního zpracování nabízejí různé typy povrchových úprav. Díky tomu lze madla dokonale sladit se samotnými dveřmi i celým interiérem. Úspěch systému na poli designu pak potvrzuje také nominace firmy M&T na prestižní ceny Czech Grand Design 2019 v kategorii Výrobce roku – a to právě díky systému Magnetic.

M&T / MagneticSystém Magnetic s madlem MIMOLIMIT - foto © M&T

M&T má svůj osobitý přístup s přednostmi, které značku charakterizují: výroba designových řad klik z masivní mosazi, technologicky vyspělé zázemí, ale zároveň s velkým podílem ruční práce, s neustálými inovacemi a precizním řešením všech detailů výrobků. Základem je tradiční česká strojírenská výroba, která nám umožňuje profesionálně vyvíjet nové konstrukční řešení, zavádět nové výrobní a technologické postupy, navrhovat inovativní designy, vše se značkou M&T.