Dřevěná podlaha Mafi Carving Club I

Středa, 16. Květen 2012 - 2:00
| Napsal:
Dřevěná podlaha Mafi Carving Club I byla oceněná významným oceněním „red dot award: product design 2012“.

Podlahy mafi přesvědčily 30 člennou porotu „ red dot award: product design 2012“ a po několikadenním hodnocení obdržely prestižní cenu. Soutěže se zúčastnilo celkem 4515 návrhů kreativních tvůrců z celého světa. Podlaha mafi Carving Club I obdržela ocenění v kategorii produktového zpracování „best of the best“ pro svůj vyjímečný charakter a design.

Druhého července 2012 se uskuteční slavnost, která završí letošní ročník red dot. Přes 1,000 mezinárodních hostů ze světa designu, průmyslu, společnosti a médií se sejde v Aalto-Theater, operním domě v Essenu, za účelem oslavení vrcholu letošní soutěže. Poté bude mafi Carving Club I k vidění na čtyřtýdenní výstavě v red dot design muzeu.

Inovativní ruční práce a elegantní design – mafi Carving Club I

Přírodní dřevěná podlaha mafi Carving Club I spojuje přírodní a udržitelnou filozofii s moderním řemeslným zpracováním a inovativním designem. Povrch je upravený přírodním olejem, což činí podlahu extrémně stabilní, ale na druhou stranu prodyšnou a snadno udržitelnou. Individuální sušení dřeva probíhá při nižších teplotách, bez použití chemických přísad. Výsledkem je tmavší zbarvení bukového dřeva a redukce přirozené deformace. Tepelné zpracování též zvyšuje odolnost vůči vodě.

Jednotlivé barevné odstíny tvoří individuální charakter této podlahy. Nadčasový design inspirovaný typickým Burberry vzorem je vyrytý do vrchní vrstvy dřeva. Broušená a kartáčovaná pole vznikají na povrchu, čímž činí podlahu protiskluzovou a velice příjemnou na dotek obzvlášť bosou nohou. Právě díky kombinaci prodyšnosti a vysoké odolnosti proti vodě je podlaha vhodná zejména do wellness a vlhkých prostor, tedy do míst kde na to nejsme zvyklí.

 

Závěry generálních ředitelů red dot design award a mafi

Profesor Dr. Peter Zec, organizátor a generální ředitel red dot design award, poukázal na vysokou úroveň soutěže: "Nejproslulejší výrobky příslušných odvětví, se utkaly nejen v silné soutěži, ale i s pozorným a kritickým pohledem poroty. Experti důkladně zkoumali, testovali a hodnotili jednotlivé položky a přihlíželi k nejvyšším standardům. Vyhrály produkty, které nad ostatními vyčnívají svým vynikajícím designem a inovativní přístupy."

Friedrich Fillafer, generální ředitel mafi vysvětluje vývoj produktu: "Vždy pečujeme o dřevo s respektem a nejvíce přirozeným způsobem. Charakteristické znaky jako suky, praskliny a struktury jsou základem, na kterém vytváříme naše podlahy. Proto musím poznamenat, že příroda je naším nejlepším designérem."

Oceněné produkty jsou k vidění v red dot design muzeu

Více než 1,500 výrobku je k vidění na ploše 4,000 metru čtverečných, v red dot muzeu, největší permanentní výstavě současného designu. Od 3. do 29. července 2012, se bude v prostorách konat tradiční výstava vítězných značek. V "design on stage – winners red dot award: product design 2012", mohou nadšenci designu obdivovat nejnovější trendy zblízka. Návštěvníci si prohlédnou podlahu na výstavě, která proběhne v bývalém uhelném dole Zeche Zollverein.

Ocenění red dot

Historie sotěže „red dot design award“ se píše od padesátých let minulého století. Soutěží se ve třech disciplínách:

red dot award: product design
red dot award: communication design
red dot award: design concept

Jen v roce 2011 bylo registrováno 14,000 účastníku ze 70 zemí světa. Cena s názvem red dot je nejprestižnější Evropskou cenou za design.

Klíčová slova: