Grand Prix Architektů - 17. ročník

Středa, 23. Červen 2010 - 2:00
| Napsal:
Zveme vás na slavnostní vernisáž výstavy Grand Prix architektů 2010, která probíhá dne 24. června od 19:00 v Národní galerii v prostorách Veletržního paláce Praze. Do letošní prehlídky GPA 2010 se prihlásilo více než 70 projektů a soutežících celkem v 7 kategoriích. V následujících dnech Vám EARCH přinese reportáž, video a rozhovor.
 Název:
 Vernisáž Grand Prix architektů 2010
 Kdy:  24. 6. 2010; 19:00
 Kde:  Národní galerie v Praze, Veletržní palác, Dukelských hrdinů 45/530
 Praha 7 - Holešovice
 Pořádá:  Obec architektů, Česká komora architektů
 Více informací:  www.grandprix-architektu.cz

V prostorách Veletržního paláce v Praze zasedala ve dnech 13. - 16. května mezinárodní porota letošní, již 17. soutěžní přehlídky Grand Prix architektu 2010 - Národní cena za architekturu. Je již verejne známo, že tuto prestižní přehlídku soudobé české architektury společně vypisují Obec architektu a Česká komora architektu ke dni architektury UIA. Přehlídky se mohou účastnit čeští i zahraniční architekti, projektanti a výtvarníci, jejichž dílo je realizováno na území České republiky po 1. 1. 2009.

Stejně jako v minulém roce oslovili pořadatelé OA a ČKA tzv. Akademii architektury, která má za cíl jako odborný orgán oslovit k účasti v přehlídce kvalitní architektonické realizace, to vše dělá v zájmu zvýšení prestiže a úrovně soutěžní přehlídky Grand Prix architektu - Národní cena za architekturu. Do letošní přehlídky GPA 2010 se přihlásilo více než 70 projektu, soutěžících v 7 kategoriích. Jak již bylo řečeno, jedinečnost této soutěže je dána nezávislou odbornou mezinárodní porotou, která pracuje každý rok v jiném složení. Pro letošní rok přijali pozvání tito porotci: Martin Holub (USA), který byl následně zvolen předsedou poroty, Jiří Klokočka (Belgie), Willem Jan Neutelings (Nizozemí), Milan Tomač (Slovinsko) a Zoran Michalčák (Slovensko). Porotu mel v CR na starosti clen ROA - Jaromír Hainz
 

Zdroj: www.informacniservisoa.cz

Klíčová slova: