Na skleničku u dámského poprsí

Pondělí, 6. Září 2010 - 2:00
| Napsal:
Bar hýřící barvami, vytvářející klidné relaxační prostředí, a k tomu ještě vyzdvihující krásu ženského těla... to není sen, ale realita lounge a baru v jednom od mexického ateliéru Pascal Arquitectos.

Projekt vznikl ze záměru vytvořit zábavní prostor pro dospělé kolem třiceti let a výše. Po vstupu do objektu se nacházíme ve vstupní hale, která spojuje hlavní dvě části řešeného prostoru – část restaurace s barem a jeden větší salonek. Vstupní hala je převážně v tmavých tónech, je zde obložení z černých kovových desek a podlaha terazzo.

Stěny salonku mají dřevěný obklad, celý prostor je zde prosvětlen velkými okny s výhledem do lesa. Prostor u oken je opticky rozdělen sedací soupravou na několik menších “obývacích pokojů“, každý s plazmovou obrazovkou, na které se postupně zobrazují obrazy simulující krb, akvárium či například přírodu. Nábytek v salonku je prostorný a pohodlný, uprostřed místnosti je rozmístěný kolem exotické palmy.

Restaurační část je obklopena prosvícenými stěnami, které v kombinaci s hudbou a promítanými vizualizacemi mění barvu. Dominantním prvkem v místnosti je 15 metrů dlouhý bar. Vzadu nad ním se nachází 3 metry vysoká obrazovka o stejné délce. Obrazovka vysokého rozlišení diváka ponoří do virtuálního světa - chvíli zde můžeme pozorovat planetu Zemi z pohledu vesmíru, potom například průlet skrze mraky, přechod tropickým pralesem či průlet mořským světem. To vše je doplněno hi-fi soupravu, zajišťující autentický zvuk.

Prostor u toalet je navržen tak, jako by byl součástí rekreačního prostoru. Nachází se zde bar a pohodlná pohovka. Použitím různého barevného nasvětlení v každém prostoru zvlášť je vytvořen skvělý vizuální zážitek, který je podkreslen kolem hrající hudbou a promítanými vizualizacemi.

 Mexická vlna 2010

 Název:
 Nisha Bar-Lounge
 Adresa:  Av. de las Palmas y Periférico, México City
 Autoři:  Pascal Arquitectos (Carlos Pascal & Gerard Pascal)
 Plocha:  885 m2
 Realizace:  2007 - 2008

 

Klíčová slova: