Pozvánka na výstavu projektu INDUSTRIALife

Středa, 17. Červen 2009 - 2:09
| Napsal:
Umělecko-výzkumný projekt INDUSTRIALife, který zahájila redakce uměleckohistorického časopisu Obrazar.com počátkem tohoto roku, byl koncem května dokončen."Cílem bylo zachytit, jak obyvatelé regionu vnímají změny spojené s útlumem těžkého průmyslu, za zhruba posledních 20 let" řekl vedoucí projektu Hubert Pavelek.

Projekt je složen ze dvou součástí a sice ze sociologického výzkumu, který probíhal formou rozhovorů přímo s obyvateli regionu a z uměleckých fotografií, které se proměnu postindustriálních oblastí vizuálně ztvárnily. Na sociologickém výzkumu se podíleli především studenti místních vysokých škol s pravidelnými konzultacemi s odborníky, fotografie pak pořídili mladí i mnozí významní umělci z celé ČR i Polska, například Jindřich Štreit či Mariusz Forecki. 

Hlavní výstup projektu je výstava, která bude k vidění od 25.6. do 20.7.2009 na Dole Michal v Ostravě-Michálkovicích. Dále bude výstava putovat do Krnova a posléze do Prahy, kde se představí v rámci mezinárodního bienále Industriální stopy 2009."Podle počtu dodaných fotografií se domnívám, že je fenomén života v postindustriálním prostoru poměrně lákavým tématem k uměleckému ztvárnění. Jsou připraveny nejen snímky z Ostravska, ale i z jiných průmyslových regionů republiky. Bude určitě na co koukat." prozradil Pavelek.
 

Podrobnosti o celém projektu jsou k dispozici na stránkách realizátora - webového magazínu Obrazar.com.

Klíčová slova: