Právě odstartovala studentská designérská soutěž FINEZZA design contest 2010

Čtvrtek, 3. Prosinec 2009 - 1:00
| Napsal:
Často opomíjený sociální aspekt designu je hlavním tématem 1. ročníku soutěže FINEZZA design contest 2010, kterou na křtu nové knihy architekta Borise Hály vyhlásila brněnská společnost FINEZZA design. Studenti středních a vysokých škol mají za úkol nejpozději do 15. května 2010 navrhnout nábytkový prvek či jeho doplněk, který by svou funkcí dokázal zvýšit komfort užívání obytného prostoru člověku se zdravotním handicapem. Vítěz soutěže, kterého vybere odborná porota v čele s bývalým ředitelem Design centra ČR Karlem Kobosilem, si odnese 30.000 Kč a možnost letní stáže v renomované designérské kanceláři.

„Technická řešení a funkce současného nábytku a interiérové tvorby nejsou pro zdravotně postižené či dlouhodobě nemocné zcela dostačující. Věci v interiéru kolem nás, v našem životním prostoru musí plnit svůj účel. Je důležité položit si otázku, zda věci určené pro zdravé plní dokonale svou funkci i pro nemocné,“ myslí si Milan Vrbík, designér a vedoucí manažer společnosti FINEZZA design. Zájem o sociální rovinu designu se potom pokouší povzbudit novou soutěží určenou pro studenty středních, vyšších odborných a vysokých škol oborů nábytkového, interiérového či průmyslového designu, architektury, ale i studenty zdravotních a rehabilitačních oborů. Ti všichni mohou do soutěže bezplatně přihlašovat návrhy na nábytkový prvek, který doplní interiér navržený pro zdravého člověka a uzpůsobí jej potřebám zdravotně postiženého, či doplněk běžného nábytku, který tvoří nejbližší okolí životního prostoru zdravotně postiženého či dlouhodobě nemocného člověka (např. doplněk běžného lůžka).

 

 

 

Vyhodnocení odevzdaných prací proběhne dvěma způsoby. V první části budou moci od března do poloviny května 2010 o všech do té doby přihlášených návrzích hlasovat návštěvníci odborného portálu www.dezzignpoint.cz (průběžné vyhodnocení proběhne 16. dubna v rámci veletrhu MOBITEX). Ve druhé části pak odborná jury vybere nejprve deset podle ní nejzdařilejších návrhů, aby z nich po jejich dalším rozpracování vybrala 3. června celkového vítěze soutěže. Ten obdrží šek v hodnotě 30.000 Kč a možnost letní stáže v renomované designérské kanceláři či hrazenou návštěvu několika italských nábytkářských firem z oblasti Venezia či Taranto.

 

Bližší informace o FINEZZA design contest 2010 včetně přihlášek a požadované formy soutěžních návrhů naleznou všichni zájemci na webu www.dezzignpoint.cz.

O společnosti FINEZZA design

Společnost FINEZZA design, která se zabývá tvorbou originálních designových interiérů, byla založena v roce 2009 jako propojení aktivit společností CR DESIGN LTD. a viewART s.r.o. Nabídku kvalitního italského designu tak doplňuje o servis v podobě individuálního přístupu jak k návrhům, tak i realizaci originálních interiérů. Více informací o společnosti naleznete na www.finezzadesign.cz.
 

Klíčová slova: