Rapid Prototyping | Virtuální i fyzické modely v architektuře

Pátek, 5. Prosinec 2008 - 1:00
| Napsal:
V rámci podzimní série přednášek Digitální architekt [08] zveme všechy, kteří mají zájem dozvědět se více o technologii 3D tisku na přednášku věnovanou technologii Rapid prototyping. Tato metoda využívající 3D dat virtuálního modelu ke zhmotnění reálného modelu se začíná uplatňovat také v architektuře.

V první části přednášky bude na příkladu programu Rhino představena práce s virtuálním modelem a jeho vizualizace v reálném čase. Rhino se představí rovněž jako efektivní program pro digitalizaci fyzických modelů i jako softwarové prostředí pro přípravu reálných modelů vznikajících z konstrukčních 3D dat metodami rapid prototyping. V druhé části přednášky bude podrobněji představena jedna z technologií, která skýtá nejširší možnosti využití pro architektonické modely.úterý 9. prosince 2008
v 18:30 hod

Rapid Prototyping
Virtuální i fyzické modelyFakulta architektury ČVUT v Praze
Thákurova 7, Praha 6 - Dejvice
Přednášková místnost C 223Tiskněte "aťák" zadarmo!

Již tradičně, i v tomto školním roce 2008/2009, se uskuteční akce "Tiskněte aťák zadarmo!". Akce je určena posluchačům vysokých škol zaměřených na architekturu a pozemní stavitelství a umožňuje účastníkům přednášek Digitální architekt v zimním semestru vytisknout si svůj semestrální projekt zdarma. Za každou navštívenou přednášku její účastníci získají jeden kredit, který představuje tisk jednoho formátu A0 barevně zdarma na pobočkách Copy General.Nezapomeňte si registrovat pokázku na tisk!

V letošním ročníku Digitální architekt došlo k technické změně registrace účastníků. Není potřeba zapisovat se při převzetí kartičky přímo na přednášce. Pro aktivaci kartičky je však nutné zaregistrovat se na adrese www.digiarch.cz/tiskzdarma, kde je potřeba vyplnit požadované údaje včetně idetifikačního čísla vaší kartičky, tyto údaje si vepište též permanentním fixem na vaši kartičku.
I když se Vám podařilo zmeškat některou z přednášek a nemáte plný počet samolepek na své kartičce nevadí. Každá návštěva dA přednášky pro Vás představuje možnost vytisknout si u Copy General jeden výkres formátu A0 nebo 2x výkres A1 (nebo 4x formát A2). Pokud jste tedy například jednu z dA přednášek propásli nemusíte zoufat, neboť stále máte možnost vytisknout si u Copy General 4 formáty A0 nebo odpovídající množství menších výkresových formátů. Nevztahuje se na tzv. maloformáty A3, A4 a menší.

Klíčová slova: