Rekonstrukce brněnské haly Rondo má za sebou první část

Středa, 26. Srpen 2009 - 11:20
| Napsal:
Dělníci v Brně dokončují první etapu rekonstrukce haly Rondo, která slouží sportovním fanouškům i milovníkům velkých koncertů. Zahrnovala stavební úpravy venkovních teras, nové osvětlení a větrání haly a opravu vnitřní nosné ocelové konstrukce. Výsledky dnes vedení města představilo novinářům. V září začne druhá etapa včetně dostavby objektu. Potrvá do příštího léta. Celkové náklady na úpravy Ronda činí 400 milionů korun.

Nováček hokejové extraligy Kometa Brno i přes opravy odehraje v Rondu nadcházející sezonu. Stavbaři a hokejisté se musejí navzájem přizpůsobit. Kapacita hlediště prý zůstane zachována.

Rondo však už několik měsíců chybí milovníkům hudby. V minulých letech hostilo například koncerty Alice Coopera, Deep Purple a ZZ Top. "Rondo při plánování koncertů stále postrádáme," řekl ČTK Aleš Hrbek z promotérské agentury Glanc. Velké halové koncerty se tak nejspíš Brnu letos v zimě vyhnou, případně se uskuteční v menších prostorách Boby centra či haly Vodova.

První etapu rekonstrukce haly pojali projektanti především jako zkvalitnění vnitřních provozních podmínek. "Druhá etapa je ve znamení dostavby a přístavby objektů včetně ubytovny hostujících sportovců," uvedl mluvčí magistrátu Pavel Žára. Stavební práce byly původně naplánovány tak, aby opravené Rondo mohlo na přelomu srpna a září příštího roku přivítat slavnostní zahájení mistrovství světa basketbalistek.

Základní kámen haly Rondo položili stavbaři v roce 1972 na místě otevřeného kluziště. Na dostavbu ale dlouho chyběly peníze. Slavnostní zprovoznění se konalo až o deset let později u příležitosti mistrovství světa v kuželkách. Od té doby hala neprošla větší opravou.
 

tmd mol

Klíčová slova: