Veletrh FOR ARCH je připraven, začínáme!

Úterý, 21. Září 2010 - 2:00
| Napsal:
Několikaměsíční přípravy letošního stavebního veletrhu FOR ARCH 2010 dosáhly svého cíle a již zítra se brány Pražského veletržního areálu otevřou pro tisíce návštěvníků. Na ploše 18.768 m2 je čeká 812 vystavujících společností z ČR a dalších 20 zemí. Odborníci se mohou zúčastnit přednášek a konferencí na téma úspory ve stavebnictví, dřevostavby či moderní technologie. Kromě čerstvých novinek z oboru veletrh nabídne návštěvníkům soutěže, kde je hlavní výhrou rodinný dům za 1 mil. Kč.
 Název:
 FOR ARCH 2010
 Kdy:  21. - 25. 9. 2010
 Kde:  výstavní areál Praha-Letňany
 Pořádá:  For Arch
 Více informací:  www.forarch.cz

Zítra v 10 hodin dopoledne začíná v Pražském veletržním areálu již 21. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Až do soboty 25. září mohou návštěvníci shlédnout expozice 812 vystavovatelů a to na čisté výstavní ploše 18.768 m2. O připravenosti areálu se můžete přesvědčit v reportáži, která vznikala 14 dní před veletrhem (odkaz ZDE). „Přípravy letošního ročníku veletrhu FOR ARCH nás stály mimořádné úsilí. Je to i díky tomu, že naše společnost převzala Pražský veletržní areál do své správy teprve nedávno. Nyní je však již vše připraveno, aby mohl FOR ARCH naplno začít. Dle informací od vystavovatelů, se letos mají návštěvníci opravdu na co těšit,“ zve na veletrh širokou veřejnost Daniel Bartoš, ředitel veletrhu FOR ARCH.

Novinkami na veletrhu budou např. interiérové okenice (VERTEX s.r.o.), konstrukční systém pro fotovoltaické panely jako střešní krytinu (VOTUM s.r.o.), mobilní protipovodňové zábrany, různé typy tepelných čerpadel a inteligentní stropní systém DX pro úspory při vytápění (DENNERT Baustoffwelt GmbH & CO. KG). Mezi další atraktivní novinky veletrhu patří také unikátní systém venkovního stínění - Venkovní roleta s_onro® (PROKLIMA - stínící technika s.r.o.), která vedle sluneční clony umožňuje větrat a současně šetří náklady za umělé osvětlení uvnitř místnosti, neboť propouští denní světlo i ve stínící poloze. Představí se také nová kolekce laminátových podlah značky Balterio - Pure Stone (Podlahy Šesták s.r.o.) s autentickým reliéfem přírodního kamene a dále ručně vázané koberce od VOÏVO – Interaccess z umělého hedvábí, které jsou vyhledávaným doplňkem luxusních interiérů díky nízkému a hustému vlasu s kovovým odleskem. Architekti jistě uvítají novinku v oblasti stavebního softwaru, novou verzi CAD/BIM software ARCHline.XP od společnosti Archisoft. Program nabízí nové funkce a umožňuje tak návrhářům projektovat interiéry v mnoha detailech (konfigurátor skříní, řešení pokládky dlažby, bytové doplňky apod.). Společnost Janošik okna dveře představí špaletová okna z masivního dřeva, která disponují skvělými užitnými vlastnostmi a svým vzhledem jsou vhodná do historických budov.

V rámci doprovodného programu proběhne na slavnostním galavečeru k FOR ARCHU vyhlášení výsledků soutěže začínajících architektů Young Architect Award 2010. Během celého veletrhu se mohou návštěvníci v prostorách výstaviště seznámit s pracemi, které vznikly v rámci výběrového architektonického studentského workshopu pod názvem „Gočár se dívá, Rojkind tě povede“ vedeného mexickým architektem Michelem Rojkindem. K vidění budou i finalisté architektonické soutěže Young Architect Award 2010. Ve středu 22. září se uskuteční 5. ročník celostátní konference Dřevěné stavění a průběžně se budou konat různé přednášky na atraktivní témata. Pořadatelé zvou také na expozici o dopravě, kde budou k vidění dopravní schémata územního plánu Prahy a detailněji se návštěvníkům představí paralelní dráha Letiště Praha.

V rámci několika soutěží mohou návštěvníci získat rodinný dům v hodnotě více než 1.000.000,- Kč, dále novou střešní krytinu v hodnotě 100.000,- Kč a garážová vrata nebo předokenní rolety či ploty a brány za 40.000,- Kč. Ceny věnovaly společnosti AAA Thermohouses, Tondach a Lomax.

Pořadatelé zajistili dostatečné parkovací kapacity na pozemcích vedle veletržního areálu pro ty, kteří zvolí dopravu autem. Nejpraktičtější je však doprava metrem C na zastávku Letňany, která se nachází prakticky přímo před branami areálu výstaviště.

Otevírací doba:

út – pá / 10.00 - 18.00
so / 10.00 - 16.00

Vstupné:

Plné: 150 Kč
Zlevněné (registrace po internetu): 120 Kč
Zlevněné (studenti, důchodci): 70 Kč
Rodinná vstupenka (2 dospělí a min. jedno dítě do 15 let): 300 Kč
Dětská vstupenka (do 15 let): 10 Kč
Pro školy se seznamem studentů: 10 Kč - tuto hromadnou vstupenku je možno zakoupit pouze na dny 22. – 25. 9. 2010
Celodenní parkovné: 150,- Kč

V rámci 21. ročníku stavebního veletrhu FOR ARCH probíhají:

  • 6. veletrh investičních příležitostí a realit - FOR INVEST
  • 5. veletrh progresivního stavení ze dřeva – FOR WOOD
  • 3. veletrh elektrotechniky, osvětlovací techniky a zabezpečovacích systému – FOR ELEKTRO
  • 1. veletrh vytápění, alternativních zdrojů energie a vzduchotechniky – FOR THERM
  • 2. mezinárodní veletrh sportovních staveb, jejich technologií a vybavení – SPORT TECH
  • 14. veletrh produktů a služeb pro kraje, města a obce – FOR CITY
     
Klíčová slova: