Architektura / interiér

Bratislavský Byt S

Architekti stáli před těžkým úkolem, kompletně změnit dispozici malého bytu pro mladou rodinu tak, aby vytvořili velký otevřený a společný prostor. Zároveň však ponechali dostatek soukromí. Denní část bytu má spoustu zákoutí, každé z nich má ale svůj účel.

Tomáš Kodet , 20. 9. 2017

Byt měl původně trojtraktovou dispozici. Vstup, chodba, dva pokoje vlevo, dva vpravo. Podkrovní byt plný tmy byl bez výhledů a vše probíhalo za dveřmi. Změna byla proto nevyhnutelná. Půdorysné řešení návrhu mělo velký potenciál už ze začátku, 3D model naznačil tvary a druhy povrchů, ale až při prvním bourání začal vznikat interiérový návrh.

Nově je vše co nejvíce otevřené. Kuchyň je v naprostém středu dispozice, po stranách je koupelna, pracovna a místnost s televizí. Řazení funkcí vytváří živé centrum, jednotlivé pokoje jsou od něho odděleny šatníky s nadsvětlíky. Ty denní světlo násobí, ale přesto zanechávají soukromí.

Provedení interiéru je střídmé, odkryté konstrukce a bílý máloformátový obklad jsou důkazem estetické hodnoty. Architekti k tomu sami dodávají: „Interiér bereme jako základ pro obývání lidmi, neměl by být důležitější.“

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři