Architektura / občanské stavby

Čtyřhvězdičkový hotel v Paříži rozšířila nová přístavba z modulů české firmy KOMA Modular

Základ modulární přístavby čtyřhvězdičkového hotelu v Paříži tvoří 49 velkoobjemových modulů, díky nimž bylo možné rozšířit hotel celkem o 28 pokojů. Nové pokoje jsou vybaveny vším, co k hotelu této úrovně patří. Komfort hotelových hostů zajišťují klimatizované místnosti s regulovanou výměnou vzduchu, balkony pak umožňují výhled do sousedního parku. Právě udržovaný park, který hotel obklopuje, byl jedním z důvodů, proč došlo k volbě modulární dostavby. Tu zvolil zadavatel přestavby Serie Flex s ohledem na šetrnost výstavby k okolí a maximální možnost zachování stávající zeleně.

EARCH.CZ , 24. 2. 2020

Dalším významným faktem pro rozšíření stávajících hotelových kapacit pomocí modulů byla ekologičnost tohoto způsobu výstavby. Hotel totiž podniká mnoho kroků k ochraně životního prostředí, ať jde o výsadbu rostlin, které absorbují uhlovodíky či systém regenerace a využití dešťové vody. K hotelu dokonce náleží pět včelích úlů, díky nimž si mohou ubytovaní hosté při snídani vychutnávat sukulentní med zvaný „mille fleurs“. Společnost KOMA se dlouhodobě snaží o trvale udržitelnou a recyklovatelnou výstavbu jako základ cirkulární ekonomiky, takže v tomto směru se filosofie obou subjektů dokonale potkaly.

 

KOMA - Hotel PařížFoto: eArch

 

Čtyřpodlažní hotel byl realizován dle architektonického návrhu pařížského studia MARINA PROJETS & ARCHITECTURE, které také celý průběh realizace koordinovalo a dozorovalo. Díky přestavbě došlo k efektivnímu navýšení kapacit a současně k zachování ubytovacího standardu čtyřhvězdičkového hotelu. Použití velkoobjemových modulů zde rozhodně neplní nouzovou či dočasnou funkci. Spolu s navrženými balkony a použitými obkladovými deskami na fasádách vznikla moderní stavba, která svým vzhledem i měřítkem plně zapadá do svého okolí.

 

KOMA - Hotel PařížFoto: eArch

 

Rovněž v interiéru byste stopy po použitých modulech hledali obtížně, jednotlivé pokoje i společné komunikační prostory hotelu plně odpovídají ubytování na úrovni čtyř hvězdiček. Jednotlivé typy pokojů jsou prostorné a díky použitým rozměrům okenních výplní je zajištěn vizuální kontakt s okolní zelení.

Hotel Relais de la Malmaison nabízí svým hostům rovněž řadu doplňkových služeb v podobě sportovního zázemí. Nalezneme zde tenisový kurt, lázně s krytým bazénem, devítijamkové golfové hřiště nebo běžeckou stezku podél řeky Seiny.

 

KOMA - Hotel PařížFoto: eArch

 

  • Ateliér: MARINA PROJETS & ARCHITECTURE
  • Země: Francie
  • Generální dodavatel: KOMA MODULAR s. r. o.
  • Město: Paříž
  • Realizace: 2019
  • Užitná plocha: 1 050.00m2
  • Počet modulů: 49
  • autor: EARCH.CZ *
  • publikováno: * 24. 2. 2020
  • zdroj: * Reklamní sdělení

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři