Architektura / interiér

Elegantní hotel se špetkou přepychu

Architekti z BLVD navrhli proměnu interiérových prostor jednoho z luxusních čínských hotelů. Do jeho interiéru se nyní promítají dva principy designu. Tím prvním je moderní a vzdušně působící prostředí, druhým zase patřičná elegance, sofistikovaná atmosféra a pocit přepychu. Vše odkazuje na bohatý historický kontext a dějiny města Luoyang.

EARCH.CZ , 12. 7. 2017

Hotelu samozřejmě vévodí velká vstupní hala. Ta spojuje funkční prostory se salonky a okázalým vstupem a zároveň se snaží působit čitelně, uvolněně a mladistvě. Tedy přesně tak, jak chce síť hotelů Hyatt Place působit.

Kamenná dlažba velkého formátu, měděné prvky, strukturované sklo a teplé dřevo dohromady tvoří zemitý architektonický základ. Do něho jsou vloženy jemné textury a sochařské formy. Skleněné prvky umožňují průhledy a propojení mezi jednotlivými prostory, zároveň mají provokovat zvědavost hostů a nasměrovat jejich pozornost do všech koutů.

Prostor si klade za cíl hosty propojovat a snaží se o jejich vzájemnou socializaci. K tomu si vypomáhá i víceúčelovým barem podél zdi, který je zároveň recepcí a servisním stolem. Zbytek otevřeného prostoru se skládá z jednotlivých salonků, jimž vévodí různé kombinace stolků a židlí, barevných koberců a hravých svítidel.

Uvnitř každého z pokojů lze nalézt intimní prostředí s minimalistickými a čistě působícími designovými prvky. Ty byly navrženy tak, aby hostovi umožnili ničím nerušenou relaxaci.

  • Autoři: LIU Hong-lei, HE Hai-jun
  • Ateliér: BLVD
  • Země: Čína
  • Město: Luoyang
  • Datum projektu: 2014
  • Realizace: 2016
  • Užitná plocha: 20 695.00m2

Klíčová slova:

BLVD hotel interiér Čína

Mohlo by vás zajímat

Generální partner
Hlavní partneři